Zajączki

Wychowawca: mgr Małgorzata Krupa
Nauczyciel uzupełniający: mgr Elżbieta Zmysłowska
Nauczyciel wspomagający: mgr Emilia Truszkowska
Pomoc nauczyciela: Magdalena Golec

21cze2022

Dnia 21.06.2022 dzieci z grupy Zajączki uczestniczyły w uroczystości pożegnania roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły- żegnały przedszkole, a młodsze dzieci z grupy żegnały swoich starszych kolegów i koleżanki. Na uroczystość zostali zaproszeni goście i rodzice naszych przedszkolaków.
Poprzez wiersze, piosenki i tańce dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę, wychowanie, za codzienną troskę i pracę. Młodsze przedszkolaki pożegnały starszych kolegów pięknym wierszem.
Najbardziej efektowne były tańce.
Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały.
Pani Dyrektor podziękowała przedszkolakom za piękny występ. Podkreśliła ich starania. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody- niespodzianki. Były również podziękowania dla rodziców, którzy angażowali się w działania na rzecz placówki i grupy oraz życzenia, podziękowania, kwiaty i ogromny tort z postacią zajączka i napisem ,,Pożegnanie przedszkola”
Dziękujemy dzieciom za cztery lata wspólnej pracy i zabawy, rodzicom za dobrą współpracę i życzliwość.
Dzieciom starszym życzymy wielu sukcesów w szkole i spełnienia marzeń. Dzieciom młodszym życzymy dobrych kolegów w nowej grupie przedszkolnej, wspaniałej zabawy i miłej nauki. Wszystkim rodzicom – dumy z osiągnięć dzieci .

[…]
20cze2022

               „Za górami, za lasami, w pobliżu niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka o nazwie Ostrów Lubelski, nad Jeziorem Miejskim znaleźli swoje miejsce Indianie. Wiedli błogie życie, wśród natury z dala od ludzi…”

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Zajączki wybrały się na wspólny wyjazd z rodzicami do „ Osady Indiańskiej „ w miejscowości Ostrów Lubelski. Wyjazd miał na celu zintegrować dzieci i rodziców. Na miejscu czekało już na gości wiele atrakcji , a powitała nas sama Pani Indianka w kolorowym pióropuszu, zachęcając indiańskim okrzykiem dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.

[…]
13cze2022

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Zajączki brały udział w ostatnich już zajęciach w ramach Innowacji pedagogicznej „ Czytam z Emocją” pt. „ Smok Wawelski, czyli o tym jak pokonać przeszkody, które wydają się bardzo trudne.” Tym samym zakończyliśmy również V Moduł Projektu Emocja – ODWAGA.
Tym razem do krainy bajek zabrała nas Pani Iwonka , która na co dzień prowadzi zajęcia z j. angielskiego i w tym właśnie języku dzieci z uwagą wysłuchały bajki o Smoku z Krakowa. Mogły w ten sposób nie tylko poznać treść lektury w innym języku niż j. polski , ale odrobinę poczuć jak czują się dzieci przybywające do nas z innych krajów np. z Ukrainy. Następnie przy pomocy kostki Zajączki losowały treść pytań dotyczących bajki. Wykazały się przy tym nie tylko dobrą znajomością wysłuchanego tekstu, ale również świetną umiejętnością przeliczania. W toku zajęć dzieci pokazały co to jest odwaga pokonując samodzielnie tor z zakrytymi oczami. Oczywiście na zakończenie zajęć każdy „ Odważny” przedszkolak otrzymał kolejną, ostatnią już naklejkę do naszego Paszportu Czytelnika oraz Dyplom udziału w Innowacji.
Podczas spotkań z książką w ramach Innowacji dzieci rozwijały różnorodne kompetencje językowe: czytelnicze , matematyczne jak również emocjonalno-społeczne. Innowacja wspierała rozwój dziecięcej wyobraźni oraz kreatywności. Poznana przez dzieci literatura uwrażliwiła ich na potrzebę niesienia pomocy innym oraz bycia tolerancyjnym i życzliwym dla ludzi. |
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom m.in. rodzicom, rodzeństwu za pomoc i zaangażowanie w realizację Innowacji.

[…]
2cze2022

Dnia 2.06.2022 dzieci z grupy Zajączki były na wycieczce w Muzeum Wsi Lubelskiej. Po dojechaniu autokarem na miejsce powitała nas deszczowa pogoda, ale i uśmiechnięta pani przewodnik. Zapoznała ona dzieci z planem lekcji muzealnej i jej tematem: ,,Ginące zawody lubelszczyzny”. Pierwszym z prezentowanych zawodów był garncarz. Pani zaprosiła dzieci do wiejskiej chałupy przeniesionej do Skansenu z Urzędowa. Znajdowały się w niej narzędzia pracy garncarza: ceber, koło garncarskie, nożyk do odcinania gliny, naczynia wytwarzane z gliny : dzbanki, miski, kubki, cedzak, rynka, naczynia do przenoszenia posiłku dla gospodarzy pracujących w polu. Drugim z poznanaych zawodów, ważnych dawniej dla społeczności wiejskiej był kowal i miejsce jego pracy – kuźnia. Dzieci oglądały palenisko, miech do dmuchania powietrza (ważny przy rozpalaniu ognia). Szczególnie chłopców zainteresowały narzędzia wykonywane przez kowala: narzędzia rolnicze, okucia do drzwi, podkowy. Trzecim zawodem prezentowanym dzieciom był młynarz i miejsce jego pracy- młyn. Pani opowiadała i prezentowała na modelu młyna -proces wytwarzania mąki, zasady działania wszystkich narzędzi i ich zależność od siły wiatru. Prezentacje były opisowe i bardzo zajmujące dla dzieci. Zadawały wiele pytań, chętnie odpowiadały na pytania pani przewodnik. Padający na początku zajęć deszcz szybko ucichł – pozostawiając po sobie mokre i błotniste ścieżki i dróżki przy wiejskich zagrodach. Wieś po deszczu prezentowała się przedszkolakom barwną paletą kolorów, różnorodnością kształtów, zapachów, odgłosów. Było przepięknie i ciekawie.

[…]
27maj2022

Maj to życie, maj to kwiatki
Maj to także Święto Matki,
Maj w uczucia jest bogaty
Bo zbliża się Święto Taty.

Dla Mamy i Taty najwspanialszych Rodziców z okazji ich Święta dzieci z grupy Zajączki przygotowały przedstawienie wierszowanej bajki Marii Konopnickiej ,,Na jagody”. Janek chciał zrobić niespodziankę swojej mamie i wybrał się do lasu nazbierać jagód. W poszukiwaniu leśnych owoców pomagali mu: Jagodowy Król, Jagodowi Królewicze, Motylki, Pani Ochmistrzyni i Panny Borówczanki. Dzieci bardzo wczuły się w przedstawiane postacie i pięknie odgrywały swoje role. Razem nazbierały dużo jagód, ale również i borówek. Janek przygotował niespodziankę dla Mamy oraz dla Taty. W przedstawieniu występowali również: narratorzy, Pająk, Ślimak i Myszka. Chcąc uświetnić uroczystość, przedszkolaki recytowały też wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie poczęstowały Gości ciastem z borówkami i jagodami oraz wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Oczywiście były też życzenia.
Mamom i Tatusiom dzieci z grupy ZAJĄCZKI i wszystkim Rodzicom życzymy, by każdy dzień budził Was promykiem optymizmu, radości i chęci do działania, a wieczór utulał muśnięciem ciepła i spokoju.

[…]
20maj2022

W minionych dniach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „A jak Ty byś to widziałTwórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie czytelnictwa, propagowanie twórczości poetki, której 180 – tą rocznicę urodzin obchodzimy w bieżącym roku. Dzieci z naszego przedszkola bardzo aktywnie włączyły się do uczestnictwa w konkursie, wykonując bardzo dużą ilość ciekawych i kolorowych prac plastycznych. Dziś tj. 20.05.2022 r. nastąpiło wręczenie przez pracowników biblioteki nagród książkowych oraz dyplomów wyróżnionym przedszkolakom oraz drobne upominki dla pozostałych uczestników.

[…]
7maj2022

Dzieci z gr Zajączki w dniu 5.05.2022. odwiedziły MIEJSKĄ BIBLIOTEKE PUBLICZNĄ IM.ADAMA MICKIEWICZA W LUBARTOWIE.
Przedszkolaki dowiedziały się co to jest biblioteka i czym różni się od księgarni. Poznały etapy powstawania książki i ludzi tworzących ją. Obejrzały prezentację rodzajów książek: z gadżetami, pachnące, …oraz największą książkę- atlas i najmniejszą – mniejszą niż igielne ucho.
Dzieci poznały zadania bibliotekarza- pracownika biblioteki oraz zasady korzystania z książek. Miały okazję zaobserwować wypożyczanie książek przez osoby dorosłe- czytelników. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały krzyżówkę związaną z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom działy tematyczne, na jakie podzielone są ksiązki. Największym zainteresowaniem cieszyły się pozycje dla najmłodszych – bogato ilustrowane, z większą czcionkę.
Spotkanie odbyło się w miłej, pełnych uśmiechów i dobrych wrażeń atmosferze.
Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w ,,domu książki”, ale na pewno nie ostatnia.

[…]
11kwi2022

W pracy z dziećmi w grupie Zajączki zrealizowaliśmy kolejne zadanie innowacji pedagogicznej CZYTAM Z EMOCJA oraz projektu EMOCJA.
Tematem IV Modułu projektu EMOCJA były rozmowy o empatii na podstawie opowiadania pt. ,,Antek i wizyta w Aquaparku”. Poprzez ćwiczenia i zabawy dzieci próbowały odczytywać i zrozumieć uczucia drugiej osoby w różnych sytuacjach.
Dużo radości i dobrej zabawy dostarczyły przedszkolakom zajęcia ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Ćwicząc z kolegami uczyliśmy się budowania relacji oraz rozwijania umiejętności współpracy.

[…]
4kwi2022

Dnia 4-5 kwietnia 2022 r w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie odbyły się warsztaty przyrodnicze z motylami egzotycznymi. Przedszkolaki miały okazję poznać budowę motyla z bardzo bliska, fazy jego rozwoju. Dzieci zapoznały się z zwyczajami życiowymi owadów, mogły je nakarmić owocami. W zamian za to motylki radośnie fruwały po sali. Przedszkolaki dowidziały się ciekawostek o różnych gatunkach motyli, uczestniczyły w zajęciach w mobilnym Labolatorium Przyrodnika, prowadziły obserwację przyrodniczą z użyciem mikroskopu. Nie zabrakło też gry edukacyjnej z nagrodami.  Na zakończenie, każdy samodzielnie pomalował i ozdobił własny magnes w kształcie motyla.

P. Podleśna, S. Wojnowska

[…]
28mar2022

Dnia 28 I 29 marca 2022 r. przedszkolaki z grup: Sówki, Jeżyki, Żabki, Zajączki, Pszczółki, Misie, Króliki, Wróbelki oraz Motylki wzięły udział  w warsztatach pierwszej pomocy z Misiem Edziem oraz jego pomocnikami Gieniem i Florianem.  Każda grupa oddzielnie uczestniczyła w spotkaniu. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia rozpoczęły się bardzo aktywnie od wspólnej gimnastycznej rozgrzewki z naszym bohaterem. Łącząc naukę z zabawą, przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat sposobów postępowania w przypadku zadławienia, krwotoku, omdlenia. Dzieci ćwiczyły ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Przedszkolaki trenowały na misiu prawidłowe ułożenie, opatrywanie ran, złamań i guzów.
Następnie miały możliwość ćwiczyć masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Każda grupa wykonała pamiątkowe, grupowe zdjęcie z Misiem Edziem.

Bardzo ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolu i oswajanie z nią dzieci, ponieważ kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym.

S. Wojnowska

[…]
27mar2022

Celem wychowania przedszkolnego jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka.
Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka w przedszkolu.
Zajęcia plastyczne wyzwalają ekspresję, rozwijają twórczą inicjatywę, pomysłowość, wiarę we własne siły.
Ciekawy i atrakcyjny temat zajęć ,,Łapacz snów” dzieciom z grupy Zajączki zaproponowała mama Filipa – chłopca z naszej grupy.
Jej pasją jest konstruowanie z różnych materiałów rzeczy pięknych, a jednocześnie użytecznych.
Wprowadzeniem do zajęć była legenda, która wyjaśnia, że ,,łapacz” przez otwory w środku przepuszcza do odpoczywającego same dobre sny i myśli a złe zatrzymuje na sieci. Kiedy wstaje dzień- złe sny odlatują.
Opowiadając legendę pani Iza jednocześnie zaprezentowała zrobiony przez siebie ,,łapacz snów” opisując sposób jego wykonania. Podkreśliła, że przeplatanie nici tworzących siatkę, dobierania ozdób jest zależny od własnej pomysłowości i inwencji dziecka.
Mówiąc do dzieci, prowadząca otwierała magiczny kuferek przyniesiony przez siebie. Oczom słuchających ukazywał się różnorodny, kolorowy zasób materiałów potrzebnych do pracy.
Po wprowadzeniu przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego wykonania ,,łapacza snów”.
A praca była absorbująca i twórcza.
Dzieci przeplatały kolorowe nitki wokół drewnianych obręczy. Dowiązywały wstążki, wstążeczki i włóczki. Ozdabiały piórkami, kwiatkami i przeróżnymi sylwetami. Dzieci pracowały samodzielnie. Niektóre oczekiwały pomocy przy wiązaniu supłów. W sposobie pracy, na twarzach – widać było wielkie zaangażowanie i zainteresowanie.
Powstałe ,,łapacze snów” były przepiękne- bogate kolorystycznie, estetyczne. Po południu dzieci swoje prace wzięły do domów i wspólnie z rodzicami umieszczą je obok własnego miejsca do spania.

[…]
21mar2022

Dzieci z grupy ZAJĄCZKI systematycznie realizują zadania projektu ,,Oto Hałabała, zna go Polska cała”
Zakłada on wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzenie ciekawości przyrodniczych ,przybliżenie ogólnej wiedzy o świecie. W wykonaniu kolejnego zadania -budki dla szpaków- poprosiliśmy o pomoc rodziców dzieci z naszej grupy. Zadanie projektowe brzmiało: ,,Może Wam się uda, zrobić takie cuda, by zawisła na krzaczku budka dla szpaczków”. Udało się. Dzieci z pomocą osób dorosłych wykonały budki lęgowe. W przedszkolu, wraz z postacią Hałabały dzieci wysłuchały opowiadanie Lucyny Krzemienieckiej ,,O śniadanku w szpaczej budce”. Obejrzały również film edukacyjny o szpakach i ich zwyczajach.
Dziękujemy rodzicom Julki, Poli, Michalinki, Kornelki M i Igi za zaangażowanie i pomoc.
Szpacze budki zawieszone zostały na drzewach w ogrodzie przedszkolnym. Czekamy na pierwszych mieszkańców -szpaki.

[…]
18mar2022

18 i 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola, miały okazję odbyć warsztaty edukacyjne z użyciem podłogi interaktywnej. „Magiczny dywan” to nowoczesna, innowacyjna forma edukacji poprzez zabawę, łącząca ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Dzieci podczas zajęć mogły ingerować w tok zabaw, gier i wizualizacji za pomocą ruchów ręką, nogą a czasem i całym ciałem. Przedszkolaki łapały pojawiającego się i znikającego pingwinka doskonaląc przy tym spostrzegawczość, skupienie uwagi oraz zwinność. Rozwijały umiejętność rozpoznawania liter, znajomość języka angielskiego. Miały też możliwość ćwiczyć celność poprzez rzut piłką do bramki.
Atrakcyjna pomoc edukacyjna daje możliwość zabawy ale również wypracować metody zdrowej rywalizacji i wzajemnego wspierania się, integracji grupy. Pobudza wyobraźnie, pozwala pozbyć się nadmiaru energii.

Nasze przedszkolaki były zachwycone z „magicznego dywanu”. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach. Każdy mógł spróbować swoich sił w różnych dziedzinach.

S. Wojnowska

[…]
13mar2022

Kodowanie jest fantastycznym połączeniem nauki i zabawy, dzięki której dzieci zdobywają liczne umiejętności oraz przyswajają różne informacje. Przekłada się to na wzrost efektywności ich nauki. Kolejny raz mogły się o tym przekonać dzieci z Grupy Zajączki, które w ubiegłym tygodniu realizowały zadanie z projektu edukacyjnego ” Oto Hałabała zna go Polska cała”.
Pierwszym zadaniem mającym na celu rozwijanie logicznego myślenia oraz wnioskowania było odkodowanie postaci naszego przyjaciela Krasnala na macie do kodowania.
W drugim zadaniu Zajączki mogły spacerować ” Wiosenną ścieżką Hałabały „, w której wykazały się znajomością pojęć dotyczących kierunków w przestrzeni. Ścieżka była również dobrą okazją do rozmowy na temat zwiastunów wiosny. Efekty naszych ” zakodowanych ’ zabaw w galerii poniżej.

                                          E. Truszkowska

[…]
6lut2022

Odkrywanie i pielęgnowanie talentów stanowi element edukacji muzycznej w Naszym Przedszkolu. Rozwijamy i wspieramy zainteresowania i zdolności dzieci poprzez różne formy zajęć : rytmika, śpiewanie piosenek , grę na instrumentach oraz zajęcia taneczne. Dzieci mają okazję zaprezentować się podczas uroczystości przedszkolnych. To właśnie podczas Jasełek talentem wokalnym wykazała się Natalia z Grupy Zajączki. Chcąc promować Nasze Talenty Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie zgłosiło udział Natalii w ogólnopolskim konkursie kolęd i pastorałek Gloria IX w formie on- line, w którym zdobyła ona wyróżnienie.
Serdecznie Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

                                            E. Truszkowska

[…]
4lut2022

Dzieci z grupy Zajączki w dniu 4.02.2022r. uczestniczyły w zajęciach ,,TANECZNA SZKOŁA” organizowanych przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Zabawa rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Kina Lewart. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pani Ewy Wojciechewicz na temat historii. Bardzo zainteresował ich stary projektor, oryginalne taśmy filmowe, dokumenty, fotografie, wycinki prasowe i plakaty. Następnie pani Ewa, która jest instruktorem, zaprosiła przedszkolaki na salę baletową na zajęcia ruchowo-taneczne. Mali tancerze-śmiało, z poczuciem rytmu, naśladowali taneczne kroki instruktorki, żywo reagowali na dźwięki słyszanej muzyki. Tańcząc przed dużymi lustrami dzieci miały możliwość obserwowania swoich ruchów, mimiki. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na salę zabaw. Tu każdy znalazł atrakcyjne zajęcia dla siebie. Jedni skakali na gumowych piłkach, inni rzucali lotkami do celu. Dziewczynki grały w klasy. Grupa chłopców zainteresowała się grą zręcznościową ,,Piłkarzyki”. Niektórzy oglądali stroje tancerzy, przymierzali maski. Proponowane aktywności bardzo zainteresowały dzieci. Było dużo śmiechu, ruchu i dobrej zabawy.

[…]
1lut2022

Babcia i Dziadzio zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Często wspominamy minione lata, odwiedzamy babcie i dziadzia. Jesteśmy im wdzięczni za piękne wspomnienia. Ale nasi dziadkowie też mają wiele, wiele miłych wspomnień.
Z okazji Dnia Babci i Dziadzia – dzieci z grupy Zajączki przygotowały przedstawienie słowno-muzyczne. Poprzez wiersze, piosenki, tańce i odgrywane scenki przypomniały jak to się stało, że babcia z dziadziem się poznali.
Były dawne piosenki: ,,Orkiestry dęte”, ,,Nie bądź taki szybki Bill”, ,,Nigdzie nie znajdziesz takiego jak ja”, ,,Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”, ale i współczesne ,,Oczy zielone”, piosenki śpiewane z towarzyszeniem gry na instrumentach perkusyjnych i układ taneczny. Dzieci zatańczyły również Polkę i Krakowiaka. Były wiersze mówiące o wdzięczności, miłości i szacunku dla babci i dziadzia, śmieszne wierszyki z zapytaniem, czy poznali się w internecie. Mamy nadzieję, że mali aktorzy dostarczyli swoim babciom i dziadziom dużo radości, miłych i ciepłych wzruszeń, dobrych wspomnień.
Z powodu trwania epidemii przedszkolaki zaprezentowały się przed kamerą, a dziadkowie mogli ich oglądać na ekranie, w zaciszu własnego domu.
Wszystkim Babciom i Dziadziom mówimy wspólnie WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !
Dziękujemy rodzicom Kajtka za nagranie uroczystości.

[…]
18sty2022

W dn. 17 – 18 stycznia przedszkolaki z 4 grup: Misie, Pszczółki, Zajączki i Żabki uczestniczyły w warsztatach mydlarskich zorganizowanych w sali zabaw Eu – Geniusz. Efektem pracy są wykonane przez dzieci pachnące mydełka, które będą stanowiły upominek dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

[…]
19gru2021

15 GRUDNIA, JAK CO ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU, ODBYŁO SIĘ PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”. CELEM KONKURSU BYŁO KSZTAŁTOWANIE WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ DZIECI ORAZ KULTYWOWANIE TRADYCJI BOŻONARODZENIOWYCH. W KONKURSIE MOGŁY WZIĄĆ UDZIAŁ WSZYSTKIE DZIECI Z NASZEJ PLACÓWKI. PRAC WPŁYNĘŁO NIEZMIERNIE DUŻO ZA CO BARDZO DZIĘKUJEMY. WSZYSTKIE SZOPKI BYŁY WSPANIAŁE I NIEPOWTARZALNE. DZIECI WYKORZYSTAŁY RÓŻNORODNE TECHNIKI PLASTYCZNE. WSZYSCY UCZESTNICY KONKURSU ZOSTALI NAGRODZENI DYPLOMAMI ORAZ UPOMINKAMI ZA PIĘKNE PRACE, KTÓRE MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE NASZEGO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM ZA ZAANGAŻOWANIE I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE PRAC KONKURSOWYCH… WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

[…]
19gru2021

Dzieci z Grupy Zajączki wzięły udział w kolejnej, zimowej edycji wymiany ” Kartek z Iskierkami Emocji „.  Działanie polegało na przygotowaniu przez dzieci kartek o tematyce zimowo- świątecznej oraz listu dla wybranej grupy przedszkolnej i wysłanie ich pocztą tradycyjną . Zajączki bardzo zaangażowały się w tworzenie kartek. Zagościły na nich barwne choinki , bałwanki , mikołaje i renifery. Dziękujemy grupie „Mądre Sówki ” z Przedszkola Nr. 2 im. Przyjaciół  Kubusia Puchatka w Płońsku za cudowne i ciepłe kartki oraz życzenia świąteczne. Cieszymy się , że mogliśmy wspólnie podtrzymać tak piękna tradycję jaką jest wysyłanie kartek świątecznych pocztą.

[…]
17gru2021

,,Gwiazda błyszczy nad Betlejem i drogę wskazuje.”
Co się w stajence zdarzyło i jacy goście przybyli – przedstawiły dzieci z grupy Zajączki w Jasełkach.
Mali aktorzy wcielili się w różne postacie. Do stajenki i odgrywających role Maryi i Józefa licznie przybyli Aniołowie mówiąc swoje kwestie, tańcząc i śpiewając kolędy i pastorałki. Po nich zjawili się Pasterze i Królowie niosąc dary. Były też Chochliki. Różnorodność postaci w doskonały i jaskrawy sposób ukazały odwieczną walkę dobra ze złem. Wyraźne przesłanie: dary złożone Bogu, nawet te najmniejsze mają wielką wartość i mogą stać się źródłem szczęścia dla innych. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i dekoracja sali ze stajenką i Aniołami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role prezentując umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa oraz wyrazy uznania i podziękowania od Pani Dyrektor Iwony Kożuchowskiej i Wicedyrektor Beaty Guz.

[…]
6gru2021

„Święty Mikołaju
Na ciebie czekamy,
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy.
Przyjdź do nas w gościnę,
Szczerze zapraszamy.
Wierszyk ci powiemy,
Piosenkę zaśpiewamy.”

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość – Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu, przybył do naszej placówki już we wczesnych godzinach porannych. Najpierw odwiedził maluszki a następnie starsze przedszkolaki. Gość przed wejściem do każdej sali, podziwiał piękne prace plastyczne wykonane dla niego przez dzieci.  Każda grupa powitała Mikołaja wierszem lub piosenką. Wreszcie nadszedł czas na długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów. Każdy miał możliwość zrobienia sobie z Świętym Mikołajem pamiątkowego zdjęcia.

Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty i zapraszamy do nas za rok! Obiecujemy, że będziemy grzeczni.

Dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do tego dnia.

S. Wojnowska

[…]
3gru2021

W ubiegłym tygodniu dzieci z Grupy Zajączki brały udział w różnych działaniach w ramach II Modułu projektu „Emocja” i Innowacji pedagogicznej „ Czytam z Emocją” pt. : Wyobraźnia.
Tydzień rozpoczęliśmy wizytą gościa : Mamy Marysi, która w ramach zajęć dotyczących Innowacji „Czytam z Emocją „ przeczytała dzieciom bajkę „Piotruś Pan” ,tym samym wprowadzając dzieci w świat wyobraźni i marzeń. Wizyta gościa zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, każdy z zaciekawieniem wsłuchiwał się w losy Piotrusia Pana, Dzwoneczka czy Kapitana Haka. W toku zajęć Zajączki dowiedziały się jaką potęgą jest nasza wyobraźnia i gdzie może ona nas zaprowadzić. Każdy mógł stoczyć bitwę na słomki niczym Kapitan Hak oraz podczas pracy zespołowej stworzyć wspólnie Krainę Wyobraźni „Nibylandię” przy pomocy dostępnych klocków w naszej sali . Tu dopiero poniosła Nas wyobraźnia 
W drugim etapie naszych działań w ramach projektu Zajączki stworzyły wspólną pracę „ Nasza Wyobraźnia” na podstawie wysłuchanego wiersza . Następnie zatańczyły Taniec wyobraźni do utworu m.in. A. Vivaldi „ Zima” . Na zakończenie każdego Zajączka mogła ponieść wyobraźnia w trakcie rysowania swojego marzenia na emblemacie pierniczka lub śnieżynki . Wszystkie marzenia i pragnienia wiszą teraz na naszym „ Drzewku wyobraźni„ . Być może zajrzy tam niebawem Mikołaj
Tydzień zakończyliśmy wizytą Mamy Martyki, która umiliła dzieciom piątkowe popołudnie wspólnym czytaniem „ Niesamowitych historii dziesięciu skarpetek„. Zajączkom bardzo spodobały się przygody bohaterek: „ skarpetek” .
To był bardzo pracowity, a jednocześnie kreatywny i magiczny tydzień w Grupie Zajączki. Serdecznie dziękujemy gościom za miło spędzony i poświęcony nam czas .

[…]