Pandy

Wychowawcy grupy: mgr Sylwia Wojnowska, mgr Dorota Grzeszczak, Wicedyrektor mgr Agnieszka Woźniak
Pomoce nauczyciela: mgr Agnieszka Fiutka, Monika Jakubowicz

5cze2024

W dniu 05.06.2024 przedszkolaki z grupy PAND wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „KAWA i ZABAWA”. Celem wyjścia było rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, aktywne spożytkowanie swojej energii podczas radosnej zabawy w grupie rówieśniczej. W sali dzieci miały do dyspozycji basen z kulkami, zjeżdżalnie, labirynty, różne zabawki. Ten wspólnie spędzony czas integrował przedszkolaków oraz umożliwiał otwarte wyrażanie spontanicznej radości. Pandy zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. Było super !
Dziękujemy mamie naszego grupowego kolegi Kajtka za dzisiejszą atrakcję.

S. Wojnowska

[…]
28maj2024

Święto Rodziny to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i porywu serca, nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Takie też wydarzenie, łączące dwa święta: Dzień Mamy i Dzień Taty, odbyło się po raz pierwszy w grupie Pand 28 maja 2024 r. Już przy wejściu, na twarzach zaproszonych gościło wielkie wzruszenie i emocje. W części artystycznej pt. „Mniam, Mniam, Mniam…. Słodkich Rodziców Mam!” przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowo apetyczne wiersze, słodkie piosenki oraz „czekoladowe” tańce, będące wyrazem podziękowania, miłości, wdzięczności do swoich rodziców. Za tak wspaniały występ dzieci otrzymały gromkie brawa. Wszyscy rodzice z wielkim zaciekawieniem, wzruszeniem i małą „łezką w oku” słuchali życzeń wypowiadanych przez ich pociechy.

[…]
16maj2024

Dnia 14 maja Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie odwiedzili niecodzienni goście. Kto taki? To wesołe alpaki – Kosmo, Wisky i Wiktor.  Te niewielkie ale bardzo urocze, przyjazne i inteligentne zwierzęta, przybyły do nas w towarzystwie swojej opiekunki – pani Iwony Kamińskiej z Stajni Alpaka. Zajęcia edukacyjne z alpakami rozwijają strefę emocjonalną, społeczną dzieci, sprzyjają wyciszeniu, rozluźnieniu, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię, stymulują zmysł wzroku, słuchu i dotyku oraz poprawiają nastrój i samopoczucie. Podczas spotkania przedszkolaki mogły spacerować z zwierzętami po naszym placu. Kiedy dzieci dotykały, głaskały puszystych futerek, które są całkowicie bezpieczne, gdyż nie uczulają, na każdej dziecięcej twarzy pojawiał się uśmiech. Te łagodne, przyjazne ssaki, wyzwoliły u naszych podopiecznych mnóstwo pozytywnych emocji. Dzieci poznały wiele ciekawostek o życiu alpak oraz ich zwyczajach. Dowiedziały się jak wygląda ich pielęgnacja, jaki jest ulubiony przysmak alpak, jakie zastosowanie i właściwości ma ich runo. Dodatkowo każdy miał okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie w prawdziwym indiańskim pióropuszu. Zajęcia sprawiły przedszkolakom dużo radości. Dziękujemy serdecznie Stajni Alpaka oraz pani Iwonie Kamińskiej za tak ciekawe warsztaty edukacyjne.

S. Wojnowska

[…]
8maj2024

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas”.

8 maja dzieci z grup: WIEWIÓRKI, TYGRYSKI, PANDY oraz PINGWINKI wybrały się do Spółdzielni Mieszkaniowej na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia„. Przedstawienie w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do przybliżenia przedszkolakom twórczości Jana Brzechwy. Wiersze takie jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Znaki przystankowe”, „Mucha” zostały wplecione w przygody zabawek w pokoju pewnego małego chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje. Dzieci mogły na chwilę przenieść się w krainę marzeń, w zaczarowany świat wierszy, piosenek wykreowanych przez aktorów. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków i długo pozostanie w pamięci.

S. Wojnowska

[…]
29kwi2024

Nie ma to jak świętowanie Dnia Książki w miejscu, gdzie książka jest najważniejsza, czyli w Bibliotece. Dlatego też małe PANDusie, dnia 29 kwietnia, wybrały się z pierwszą swoją wizytą do Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla dzieci. Zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się jak należy się zachowywać w bibliotece i jak chronić książki przez zniszczeniem. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom bajkę o ulubionej śwince Peppie oraz Psim Patrolu. Wypożyczyliśmy książeczki do czytania w przedszkolu. Dzieci wyszły ze spotkania z szerokimi uśmiechami na twarzy oraz obietnicą, że wrócą tu z rodzicami, aby móc się zapisać  do biblioteki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom.

S. Wojnowska

[…]
24kwi2024

24 kwietnia 2024 r. odbył się XIII Przegląd wiersza z Casprem pt. „Wiosenne wierszowanie na Casperkowej polanie”. Przedszkole Miejskie Nr 4 reprezentowali:
– Helena Bożym grupa KOTKI, opiekun Wioletta Redmerska;
– Aleksander Polak grupa PANDY, opiekun Sylwia Wojnowska;

GRATULUJEMY talentów recytatorskich naszym przedszkolakom

S. Wojnowska, W. Redmerska

[…]
23kwi2024

Dziś tj. 23 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie VIII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Ekologiczny Obrazek” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie. Celem konkursu było m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, rodziców, nauczycieli, jak również inspirowanie do wykorzystania w kreatywny sposób surowców wtórnych, rozwijanie zdolności plastycznych u przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowali i osiągnęli następujące wyniki:
– Klara Rybak GRUPA PANDY, opiekun Sylwia Wojnowska – I miejsce
– Jan Balicki GRUPA WIEWIÓRKI, opiekun Paulina Podleśna – wyróżnienie
GRATULUJEMU uczestnikom i życzymy kolejnych twórczych sukcesów

S. Wojnowska

[…]
18kwi2024

Każdy przedszkolak powinien znać podstawowe zasady zachowania w sytuacji zagrożenia, pożaru, pamiętać numery telefonów alarmowych oraz wiedzieć jak udzielić w telefonicznej rozmowie informacji o zdarzeniu. Aby pogłębić swoje wiadomości dnia 18 kwietnia 2022 r PANDY i PINGWINKI wybrały się na autokarową wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie z siedzibą w Wincentowie, w celu odbycia zajęć edukacyjnych. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy strażaków, sprzętu jakim  posługują się w swoim zawodzie, obejrzenie z bliska wozów strażackich. W interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”, przy wykorzystaniu miniatury domu, przedszkolaki poznały przyczyny powstawania pożarów. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

Bardzo dziękujemy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie za możliwość uczestniczenia w tak wartościowej i ważnej lekcji.

S. Wojnowska
E. Zmysłowska
D. Grzeszczak

[…]
11kwi2024

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”

12 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady. Pandy nie mogły doczekać się i już dzień wcześniej postanowiły świętować, ubrane w czekoladowe kolory. Dzieci dowiedziały się z czego ona powstaje, co jest jej głównym składnikiem, że jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa. Zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres, przyspiesza metabolizm, wspomaga odporność, pobudza pracę nerek i wspomaga pracę mózgu. Przedszkolaki zdobyły również wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości słodkich rzeczy. Podczas „czekoladowego dnia” małe Pandy rozwijały spostrzegawczość wzrokowo-ruchową podczas układania „czekoladowych puzzli” oraz stymulowały pamięci wzrokową w grze „słodkie bingo”. Potańczyliśmy w rytm słynnej przedszkolnej piosenki „Chocolate” . Jednak najbardziej oczekiwanym elementem dnia była Fontanna Czekoladowa, w której każdy przedszkolak ozdobił wcześniej własnoręcznie przygotowany owocowy szaszłyk. Kulminacyjnym punktem była słodka degustacja. To był przepysznie słodki dzień !!!

S. Wojnowska

[…]
4kwi2024

„…Dobra gotowana, dobra i surowa.
Choć nie pomarańcza a pomarańczowa.
Kiedy za zielony pochwycisz warkoczyk
i pociągniesz mocno, wnet z ziemi wyskoczy…”

Dzień MARCHEWKI, który przypada 4 kwietnia – to święto pomarańczowego, zdrowego, chrupiącego warzywa. W tym dniu PANDY ubrane na pomarańczowo, tańczyły , rozwiązywały zagadki , porównywały wielkość i kształty marchewek, przeliczały ich ilość . Powyższe działanie miało na celu zachęcić dzieci do spożywania tego zdrowego warzywa. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych wiadomości o marchewce: w jaki sposób rośnie, jak bardzo jest zdrowa, jakie wartościowe składniki odżywcze w sobie zawiera, jak korzystnie wpływa na skórę, włosy, wzrok oraz jakie potrawy można z niej przyrządzić. Dużą atrakcją dla Pand była możliwość samodzielnego przygotowania marchewkowego soku oraz degustacja pomarańczowego ciasta, przygotowanego przez mamę Leosia. Na zakończenie każde dziecko wykonało marchewkową pracę plastyczną, która rozwijała sprawność małych paluszków. Był to dzień, w którym wszyscy bardzo dobrze się bawili i marchewkę polubili !!!!

S. Wojnowska

[…]
21mar2024

21 marca w grupie PAND odbył się Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla organizmów żywych. Połączyliśmy zajęcia edukacyjne z ciekawą, atrakcyjną zabawą. Pandy poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor. Brały udział w zabawie dydaktycznej rozwijającej umiejętność rozpoznawania, nazywania podstawowych kolorów. Wielką atrakcją dla przedszkolaków a także nowym doświadczeniem była zabawa plastyczna pt. „Burza w szklance wody”, podczas której musiały wprowadzić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nich bąbelków. Wszystkie zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Światowy Dzień Wody to była świetna okazja, by uświadomić dzieciom, że woda to zdrowie, życie ale i świetna zabawa. Dlatego „NIE MARNUJMY WODY!!!”

S. Wojnowska

[…]
14mar2024

Zgodnie z tematem zajęć  „Zielony ogródek” przedszkolaki z grupy PAND założyły hodowlę owsa. Poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasionek, omówiły warunki jakie powinna mieć roślina aby mogła wyrosnąć tj. ziemia, woda i słońce. Następnie dzieci  samodzielnie zasiały owies. Teraz każdego dnia przedszkolaki troskliwie będą podlewały i sprawdzały czy coś wyrośnie. A przed świętami będą mogły zabrać owiec do domu i ozdobić wielkanocny stół.

S. Wojnowska

[…]

12mar2024

„My maluchy przyrzekamy
Być od dziś przedszkolakami….”

Występy publiczne w formie uroczystości, przedstawień stanowią w naszej placówce ważny element przedszkolnego życia. Ważną uroczystością dla dzieci najmłodszych jest PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, które w GRUPIE PAND odbyło się 12 marca 2024 r. Maluszki już od tygodni, pod okiem swoich pań, ćwiczyły krótką część artystyczną, aby jak najlepiej wypaść przed swoimi rodzicami, którzy zebrali się tego dnia w przedszkolu, by przeżywać razem ze swoimi pociechami ten ważny moment w ich życiu.

[…]

26lut2024

26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Dzieci uwielbiają kolorowe gady dlatego to nietypowe święto, obchodzone jest w przedszkolu z wielką przyjemnością. Już od rana salę grupy Pand wypełniły Stegozaury, Tyranozaury, Pterodaktyle, Diplodoki i inne jaszczury z minionych epok a przedszkolaki oglądały przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury oraz książeczki. Zaraz po śniadaniu przeniosły się w prehistoryczny świat i wcieliły w rolę paleontologów – poszukiwaczy skamielin oraz szczątków. W celu doskonalenia percepcji wzrokowej  zadaniem dzieci było przyporządkowanie szkieletu do obrazka jaszczura, ułożenie puzzli. Przedszkolaki klasyfikowały według określonej cechy, przeliczały, porównywały zbiory oraz samodzielnie wykonały dinozaury z papierowych talerzyków. Brały również udział w różnych konkurencjach np. karmieniu dinozaura przy pomocy kolorowych klamerek, zabawach ruchowo-naśladowczych. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

S. Wojnowska

[…]

14lut2024

Dziś tj 14 lutego 2024 r. był prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni dla dzieci z grupy PAND, WIEWIÓREK i TYGRYSKÓW. Walentynki to przecież dzień okazywania sobie pozytywnych emocji, dzielenia się nimi. Przedszkolaki miały okazję poznać tradycję tego święta. Ubrane w czerwone stroje, z bagażem dobrego humoru dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowały się nawzajem miłym słowem, gestem i własnoręcznie przygotowaną walentynką. A od swoich pań dostały słodką niespodziankę. To był miły dzień pełen pozytywnych wrażeń.

K. Dziedzic, D. Grzeszczak, S. Wojnowska

[…]

16sty2024

W piękny, zimowy, styczniowy czas wpisane są szczególne dni. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Za czule patrzące oczy, za codzienną porcję dobra i troski, za ciepło płynące z serca do serca małego człowieka wypada i trzeba podziękować. A jak może zrobić to przedszkolak? Oczywiście piosenką, tańcem, wierszem, drobnym upominkiem własnoręcznie wykonanym. 16 stycznia 2024 r takie święto po raz pierwszy w przedszkolu obchodziły dzieci z grupy PANDY. Babcie i dziadkowie licznie przybyli na zaproszenie wnucząt. Na wstępie przedszkolaki powitały wyjątkowych gości i zaprosiły do obejrzenia części artystycznej, na którą złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także układy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Występy artystyczne dzieci podbiły serca publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Poruszenie było tak ogromne, że w oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Na zakończenie wszystkim babciom i dziadkom złożono życzenia i odśpiewano wspólnie „Sto lat”. Kolejna niespodzianką dla kochanych gości było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna radości, dumy, uśmiechu.

S. Wojnowska

[…]

14gru2023

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają…”

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z wyjątkowymi obrazami – pachnącą, zieloną choinką, prezentami, wigilijnym stołem z dwunastoma potrawami. Tej świątecznej oprawie towarzyszą od pokoleń kolędy. Wspólne kolędowanie jest pięknym, staropolskim zwyczajem, tradycją którą warto pielęgnować i przekazywać dzieciom. Siedząc przy choince w gronie innych, czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie szczególne chwile miały miejsce dnia 14 grudnia 2023 r wśród najmłodszych przedszkolaków naszej placówki. Dzieci z grup Wiewiórek, Myszek, Pingwinków, Pand, Tygrysków zebrały się, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, tańczyć i grać na instrumentach.

[…]

12gru2023

Grudzień to w naszym przedszkolu czas świątecznych spotkań z rodzicami. Już od początku miesiąca, oprócz dekoracji sal, wykonywania świątecznych ozdób, przedszkolaki uczyły się piosenek, wierszy i kolęd. Dnia 12 grudnia dzieci z grupy Pand zaprosiły swoich kochanych rodziców na długo oczekiwane, wyjątkowe spotkanie podczas którego, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Takie wspólnie spędzone chwile, dają dzieciom możliwość poznania tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, wzmacniają więzi rodzinne, dają radość zarówno dzieciom jak i rodzicom. Przedszkolaki przygotowały krótki, ale bardzo odświętny program artystyczny w czasie którego śpiewały, recytowały, grały i tańczyły oraz składały życzenia świąteczne. Następnie zaprosiły swoich gości do ubierania zielonego drzewka. Na zakończenie spotkania Pandusie poczęstowały się pierniczkami przygotowanymi przez grupowych kolegów, a rodzice w nagrodę za przybycie otrzymali własnoręcznie przygotowane przez ich pociechy choineczki. Wszyscy razem bardzo miło spędziliśmy, ten przedświąteczny czas.

[…]
4gru2023

,,Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek,
ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

Wojciech Oczko

Ruch jest przejawem życia, jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Chcąc zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2023/2024 grupy dzieci młodszych: MYSZKI, PANDY, PINGWINKI i WIEWIÓRKI przystąpiły do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WIE TO KAŻDY MAŁY ZUCH”

[…]
24lis2023

„Dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci” to wiadomo nie od dziś. 25 listopada przypada święto najlepszego przyjaciela dzieci, wyjątkowej przytulanki nieodzownej przy zasypianiu, najmilszej zabawki czyli Pluszowego Misia. Przedszkolaki z grupy Pand jako przedstawiciele rodziny niedźwiedziowatych nie mogły pominąć tego święta. Tego dnia przyszły do przedszkola ze swoim pluszowym Misiem. Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania się z gościem – Misiem Stasiem którego przedstawiła dzieciom prowadząca zajęcia pani Karolina. Następnie był czas na prezentację ilustracji bajkowych misiów i wspólnie odgadywaliśmy ich imiona. Podczas zajęć przedszkolaki układając „misiowe puzzle”, rozwijały spostrzegawczość ruchowo-wzrokową oraz segregowały misie od najmniejszego do największego. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw muczyczno-ruchowych, pracy plastycznej oraz słodkiej niespodzianki- degustacji miodku. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości.

S. Wojnowska
K. Trojanowska

[…]
10lis2023

Międzynarodowy Dzień Jeża, który przypada 10 listopada, ustanowiony został w celu podkreślenia potrzeby ochrony tych niewielkich ssaków. Dzieci z grupy PAND z wielkim zaangażowaniem włączyły się w obchody tego dnia. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązywania zagadek o jeżach. Następnie oglądając przygotowane ilustracje przedstawiające „kłującego ssaka”, przedszkolaki miały okazję poszerzać wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się i odżywiania oraz tego jak przygotowują się do zimy. Następnie Pandy układały sylwety jeża od największego do najmniejszego stymulując przy tym spostrzegawczość wzrokowo-ruchową. Ćwiczyły pamięć oraz rozwijały umiejętność rozpoznawania kolorów grając w „jeżowe memory”. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy pt. „ Na dywanie siedzi jeż…”. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był quiz, w którym dzieci odpowiadały na pytania. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.

S. Wojnowska

[…]
6lis2023

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nie jest to przypadkowa data, gdyż jest to dzień urodzin Walta Disney’a – jednego z największych twórców animowanych bajek. Dla przedszkolaków z grupy PANDY była to okazja, do twórczych i kreatywnych zajęć. Chętni mogli przebrać się w ulubione stroje swoich bajkowych bohaterów, przynieść ulubione książeczki z bajkami by je wspólnie czytać. W naszej sali powstał „Bajkowy Zakątek” czyli kącik z książkami zakupionymi w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Dzieci układały „bajkowe” puzzle, rozpoznawały i dopasowywały baśniowe atrybuty do wybranych postaci, rozpoznawały bajkowe postacie na obrazkach, rozwiązywały zagadki. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną p.t „Mój ulubiony bajkowy bohater”. Dzień ten był dla wszystkich źródłem bogatych wrażeń oraz okazją do świetnej zabawy.

S. Wojnowska

[…]
31paź2023

Dziś (31.10.2023) w naszej grupie wesoła zabawa od rana. Święto Dyni  jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy przedszkolaków . Ten dzień celebrowany jest w całej Polsce: na ubrankach naszych dzieci gościł kolor pomarańczowy, a sala została udekorowana w dyniową girlandę w otoczeniu przeróżnej wielkości dyń. Dzieci z grupy PANDY wspólnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe  i urodziwe warzywo jakim jest dynia. W tym dniu nasze pociechy przyniosły do przedszkola różnej wielkości dynie; na zajęciach poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia  jest bardzo zdrowym warzywem , że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory itp.  Ponadto przedszkolaki dokładnie „ badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Wspólnie w parach dzieci ułożyły ilustrację, które przedstawiały zdjęcie wyżej wymienionego warzywa.

[…]
26paź2023

26 października przedszkolaki z grupy PANDY świętowały DZIEŃ KUNDELKA. Tego dnia dzieci rozmawiały o potrzebach czworonogów poszerzając swoją wiedzę na temat opieki i potrzeb piesków.  Podczas różnych zabaw kształtowały wrażliwość na potrzeby zwierząt. Układały puzzle z pieskami rozwijając spostrzegawczość wzrokowo-ruchową, rozwiązywały zagadki, segregowały miseczki dla piesków. Zamieniły się w pieski i szukały kości ukrytych na sali. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną, wyklejając włóczką kontur psa. Pandy już wiedzą, że każdy czworonog zasługuje na miłość i uwagę.

S. Wojnowska

[…]
24paź2023

Duży czy mały, czarny czy brązowy, z długą lub krótką sierścią – jednym słowem każdy piesek – 25 października ma swoje święto – Dzień Kundelka. Z tego też powodu dnia 24 października przedszkolaki wraz z paniami, zaprosiły do naszego przedszkola panią Katarzynę Skrzypek wraz z swoim przyjacielem psem Leią na zajęcia DOGOTERAPII. Podczas tego spotkania dzieci uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować ze zwierzęciem, poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, oswajały się z jego obecnością poprzez podchodzenie do niego, głaskanie, dotykanie, karmienie. Niektóre miały okazje przełamać lęk przed czworonogiem. Zajęcia dogoterapii wniosły wiele nowych doświadczeń w życie naszych przedszkolaków, wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

WYCHOWAWCY GRUP

[…]