Wiewiórki

Wychowawcy grupy: mgr Paulina Podleśna, Dorota Grzeszczak
Pomoc Nauczyciela: Beata Ciołek

23maj2024

W dniu 23.05. w piękną słoneczną pogodę przedszkolaki z grupy Tygryski i Wiewiórki wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Kozłówki. Pani Przewodnik opowiadając bardzo ciekawie oprowadziła dzieci po wnętrzach pałacowych Muzeum Zamoyskich w którym jest zgromadzona liczna kolekcja malarstwa, rzeźb, mebli, które stanowiły w przeszłości wyposażenie pałacu. Dzieci z uwagą wsłuchiwali się w opowieści pani przewodnik, jak również z dużym zaciekawieniem podziwiali wnętrza pałacu. Później wybraliśmy się na spacer wokół Muzeum, które otoczone jest pięknym ogrodem i parkiem z zabytkowym drzewostanem. Wśród drzew przechadzały się pawie które można było z bliska podziwiać. Na koniec wstąpiliśmy do powozowni, która również zrobiła na dzieciach wielkie wrażenie. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Szulej za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej i nie zapomnianej wycieczki.

Katarzyna Dziedzic, Paulina Podleśna

[…]
23maj2024

Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Mama i Tata, to również pierwsze słowa każdego dziecka, które są synonimem miłosci, dobra, ciepła i szczęścia. Dla każdego dziecka to najważniejsze osoby w jego życiu. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom przedszkolaki z grupy Wiewiórki w dniu 22.05.2024 zaprosiły swoich rodziców na przygotowany występ. Dzieci bardzo sie starały, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Z zapałem również pomagali paniom w przygotowaniu upominków, które później wręczyły swoim mamusiom i tatusiom w towarzystwie buziaków i najlepsz

Paulina Podleśna, Dorota Grzeszczak

[…]
9maj2024

W dniu 09. maja Wiewióreczki założyły swój „parapetowy ogródek”. Dzieci wraz z paniami posadziły w doniczkach cebulę, fasolę, oraz posiały rzeżuchę. Zanim to nastąpiło dzieci obejrzały sadzonki, oraz nasiona. Następnie wszyscy zabrali się za pracę. Po posadzeniu postawili doniczki na parapecie aby rośliny miały ciepło i dużo światła. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas codziennych dyżurów. Teraz dzieci czekają aż wszystko urośnie.

Paulina Podleśna

[…]
8maj2024

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas”.

8 maja dzieci z grup: WIEWIÓRKI, TYGRYSKI, PANDY oraz PINGWINKI wybrały się do Spółdzielni Mieszkaniowej na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia„. Przedstawienie w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do przybliżenia przedszkolakom twórczości Jana Brzechwy. Wiersze takie jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Znaki przystankowe”, „Mucha” zostały wplecione w przygody zabawek w pokoju pewnego małego chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje. Dzieci mogły na chwilę przenieść się w krainę marzeń, w zaczarowany świat wierszy, piosenek wykreowanych przez aktorów. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków i długo pozostanie w pamięci.

S. Wojnowska

[…]
25kwi2024

25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyły się zajęcia w grupie Wiewiórki, Myszki i Pingwinki z udziałem uczennic z Zespołu Szkół Nr 2 w Lubartowie. Uczennice wspólnie z nauczycielem przeprowadziły zajęcia ekologiczne z udziałem dzieci. Spotkanie miało na celu promowanie świadomość ekologicznej wśród dzieci. Na początku zajęć przedstawiono krótką prezentację dotyczącą segregacji śmieci. Później była edukacja w formie wielu zabaw ruchowych, intelektualnych i manualnych. Dzieci uczyły się segregacji śmieci. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki wydrukowane na papierze z makulatury. Bardzo serdecznie dziękujemy uczennicom Nadii Benet, Magdzie Dzido, Julii Podleśnej, Gabrieli Rzymańskiej za poświęcony czas i uatrakcyjnienie zajęć.

Paulina Podleśna

[…]
23kwi2024

Dziś tj. 23 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie VIII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Ekologiczny Obrazek” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie. Celem konkursu było m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, rodziców, nauczycieli, jak również inspirowanie do wykorzystania w kreatywny sposób surowców wtórnych, rozwijanie zdolności plastycznych u przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowali i osiągnęli następujące wyniki:
– Klara Rybak GRUPA PANDY, opiekun Sylwia Wojnowska – I miejsce
– Jan Balicki GRUPA WIEWIÓRKI, opiekun Paulina Podleśna – wyróżnienie
GRATULUJEMU uczestnikom i życzymy kolejnych twórczych sukcesów

S. Wojnowska

[…]
21mar2024

Przed nami radosny czas Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji dnia 21 marca przedszkolaki z grupy Wiewiórki wraz z paniami zaprosili rodziców do przedszkola na warsztaty świąteczne. Dzieci zaprezentowały krótki występ o tematyce świątecznej. Były piosenki wiersze tańce, zabawy i życzenia. Po występach rodzice zostali poproszeni o wykonanie wraz z dziećmi świątecznego stroiku, który ozdabiali według własnego pomysłu. W miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem dzieci i rodziców powstały piękne ozdoby świąteczne. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele uśmiechu i radości w oczekiwaniu na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Paulina Podleśna

[…]
26lut2024

26 lutego Wiewióreczki obchodziły dzień Dinozaura. Chętne dzieci przyniosły figurki lub maskotki dinozaura, jak również książeczki o tematyce związanej z tematem zajęć. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy „wykopalisk”. Wiewióreczki również obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Na koniec bawiliśmy się w różne zabawy i każde dziecko wykonało pracę plastyczną swojego dinozaura i otrzymało odznakę z dinozaurem.

Paulina Podleśna

[…]

14lut2024

Dziś tj 14 lutego 2024 r. był prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni dla dzieci z grupy PAND, WIEWIÓREK i TYGRYSKÓW. Walentynki to przecież dzień okazywania sobie pozytywnych emocji, dzielenia się nimi. Przedszkolaki miały okazję poznać tradycję tego święta. Ubrane w czerwone stroje, z bagażem dobrego humoru dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowały się nawzajem miłym słowem, gestem i własnoręcznie przygotowaną walentynką. A od swoich pań dostały słodką niespodziankę. To był miły dzień pełen pozytywnych wrażeń.

K. Dziedzic, D. Grzeszczak, S. Wojnowska

[…]

14lut2024

W dniu 13.02.2024 r dzieci z grupy Wiewiórki gościły w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Lubartowie. Zaprezentowały pensjonariuszom piosenki, wierszyki i taniec z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wręczyły również własnoręcznie wykonane upominki. Swoim występem wzruszyły obecnych gości. Ze strony seniorów padły podziękowania za udane przedstawienie. Przedszkole od kilku lat organizuje wspólne przedsięwzięcia z Dziennym Domem Pomocy Społecznej, ponieważ uczy one dzieci szacunku do starszych osób i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Dzieci w nagrodę za występ otrzymały słodki poczęstunek.

Paulina Podleśna

[…]

27sty2024

Są takie dwa dni
Jedyne dni w roku
To święto Babci i Dziadka
Łza się kręci w oku
O tym ważnym święcie
Dobrze pamiętamy i dla naszych gości
Widowisko mamy.

W tym szczególnym dniu 25.01.2024r przedszkolaki z grupy Wiewiórki powitały wyjątkowych gości – Babcie i Dziadków.  Dziadkowie to wyjątkowi członkowie rodziny, którym w styczniu wszystkie dzieci pragną powiedzieć “dziękuję” za zabawy, słodycze i dobre rady, a rodzice za wsparcie i pomoc. Nie zabrakło wierszyków, prezentów i ciepłych słów od naszych najbliższych.  Przedszkolaki zaprezentowały przepiękny układ choreograficzny ludowy do : „ Poszło dziewczę po ziele ; Nie chcę Cię…Nie chcę Cię…Nie chcę Cię znać.. oraz do poleczki”. Dzieci z grupy „Wiewiórki”  przygotowały własnoręcznie zrobione prezenty i oczywiście złożyli życzenia płynące prosto z ich serduszek. Nie obeszło się bez licznych braw oraz wzruszeń. Na pamiątkę tej pięknej uroczystości nasi wspaniali goście wraz z wnuczętami zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Dorota Grzeszczak, Paulina Podleśna

[…]

21gru2023

Jak co roku o tej porze
Święta do nas się zbliżają.
Z tej okazji przedszkolaki
Dziś z kolędą przychodzą.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika   i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera 21 grudnia zorganizowałyśmy w grupie wiewiórki Warsztaty Bożonarodzeniowe z rodzicami. Warsztaty świąteczne to doskonała okazja, aby zanurzyć się w atmosferze świąt jeszcze głębiej ucząc się nowych umiejętności i tworząc coś własnoręcznie. Nasze spotkanie umilił występ dzieci, które zaśpiewały kolędy oraz zatańczyły przecudny taniec z chusteczkami „ Kołysanka dla Jezuska” . Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły do piosenki : „Wesołych Świąt”. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie stroików świątecznych z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego oraz elementów zdobniczych. Wszyscy z ogromnym zapałem podjęli się zadania, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas , podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

D. Grzeszczak
A. Woźniak […]

14gru2023

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają…”

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z wyjątkowymi obrazami – pachnącą, zieloną choinką, prezentami, wigilijnym stołem z dwunastoma potrawami. Tej świątecznej oprawie towarzyszą od pokoleń kolędy. Wspólne kolędowanie jest pięknym, staropolskim zwyczajem, tradycją którą warto pielęgnować i przekazywać dzieciom. Siedząc przy choince w gronie innych, czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie szczególne chwile miały miejsce dnia 14 grudnia 2023 r wśród najmłodszych przedszkolaków naszej placówki. Dzieci z grup Wiewiórek, Myszek, Pingwinków, Pand, Tygrysków zebrały się, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, tańczyć i grać na instrumentach.

[…]

11gru2023

W dniu 11 grudnia 2023r Wiewióreczki wybrały się do sali zabaw Eu – Geniusz na warsztaty świąteczne. Celem warsztatów było wywołanie radości z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, oraz uczestnictwa we wspólnej zabawie – wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej. Najpierw dzieci zabrały za kolorowanie flamastrami bombeczek drewnianych, później ozdabiały je cekinami, brokatem i różnymi ozdobami świątecznymi. Przedszkolaki swoje zadanie wykonały perfekcyjnie, a prace były przepiękne. Oczywiście Wiewióreczki po skończonej pracy miały również czas na świetną zabawę. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii korzystały z dostępnych w sali sprzętów: tuneli, labiryntów, basenu z kulkami, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Zabawa upłynęła przedszkolakom bardzo szybko i choć zmęczone to uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola.

P. Podleśna

[…]
7gru2023

06 grudnia GRUPA WIEWIÓRKI przeniosła się w „ Magiczny świat Świętego Mikołaja”. Nasze przedszkolaki wyglądały jak mali pomocnicy Mikołaja, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były w kolorze czerwonym- mikołajkowym. Od samego rana w naszej grupie panował gwar i radość oraz niecierpliwość w oczekiwaniu na przyjście niezwykłego Gościa- Św. Mikołaja. Na choince czekała na dzieci niespodzianka – list od Świętego Mikołaja, który po otwarciu został przedszkolakom odczytany przez nauczyciela.

[…]
4gru2023

,,Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek,
ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

Wojciech Oczko

Ruch jest przejawem życia, jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Chcąc zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2023/2024 grupy dzieci młodszych: MYSZKI, PANDY, PINGWINKI i WIEWIÓRKI przystąpiły do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WIE TO KAŻDY MAŁY ZUCH”

[…]
27lis2023

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 27.11.2023 r. przedszkolaki z grupy Wiewiórki uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Paulina Podleśna

[…]
16paź2023

Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju mowy dziecka, zrozumieć czynniki hamujące i stymulujące jej rozwój, poznać sposoby radzenia sobie z obserwowanymi u dziecka trudnościami zapraszamy na rozpoczynające się w naszej placówce Spotkania Edukacyjne dla Rodziców. Logopeda przedszkolny Magdalena Cieślik poprowadzi cykl wykładów „Pomówmy o…”, których celem jest:
– podniesienie świadomości logopedycznej Rodziców,
– wspieranie Rodziców w poznawaniu i rozumieniu mechanizmów wpływających na rozwój mowy dziecka,
– wyposażenie w wiadomości i umiejętności potrzebne do stymulowania i wspomagania rozwoju mowy dziecka,
– włączenie w efektywną współpracę.
Pierwszy wykład z cyklu „Pomówmy o…”, dotyczący rozwoju mowy dziecka odbędzie się 23 października 2023r. (poniedziałek) o godzinie 15.30 w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie (w sali grupy Motylki).
Zainteresowanych Rodziców proszę o zgłoszenie chęci udziału i zapisanie się na spotkanie u wychowawców grup, do czwartku 19.10.2023r.
Spotkanie jest bezpłatne i będzie trwało ok. 1godziny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszam

                                       Magdalena Cieślik

6paź2023

Dnia 04.10.2023r w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie odbył się spektakl pod tytułem : „ Doktor i jego zwierzęta”. W tym wydarzeniu wzięły udział dzieci z grupy : wiewiórki, sówki, wróbelki, króliczki, motylki i kotki

Spektakl opowiada o przygodach szalonego doktora, który pewnego dnia przewrócił swoje życie do góry nogami. Doktor zamiast ludzi leczy zwierzęta, ponieważ zna ich język i potrzeby. Jako wybitny weterynarz znany na całym świecie, wyrusza do odległej Afryki, ogarniętej małpią zarazą. W tej międzynarodowej misji towarzyszą mu jego zwierzęta: pies Jip,  świnia Geb-Geb , małpa Czi-Czi i papuga Polinezja, a to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.

[…]
28wrz2023

Dnia 28 września dzieci wraz z paniami z grupy „Wiewiórki” wykorzystując piękną, słoneczną pogodę udały się do pobliskiego parku na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Głównym celem wyjścia była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Z uwagą przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Spotkaliśmy nawet wiewiórkę. Najwięcej radości sprawiła obserwacja kaczek pływających po stawie. Wycieczka dostarczyła dzieciom nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń.

P. Podleśna

[…]
23wrz2023

Dnia 21 września przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, aby w praktyce poćwiczyć poprawne przechodzenie przez jezdnię. Dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy, zarówno wtedy, jak jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Bez problemu wskazywały sygnalizator świetlny, miejsce przejścia dla pieszych – pasy, próbowały rozpoznać znaki drogowe. Przedszkolaki bacznie obserwowały zachowanie innych pieszych i kierowców korzystających z sygnalizacji świetlnej. To ważne, by dzieci wiedziały jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc pieszo, dlatego systematycznie przypominamy o tych zasadach i taki spacer z pewnością nie raz powtórzymy, aby utrwalać u dzieci jak ważne jest bezpieczne zachowanie się na drodze.

P. Podleśna

[…]
25cze2023

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z najmłodszych grup: Wiewiórki i Tygryski realizowały autorską innowację pedagogiczną p.t. „Sensologolandia”. Zajęcia prowadzone były przez logopedę przedszkolnego- panią Magdalenę Cieślik i odbywały się raz w tygodniu.

Treści zostały podzielone na dziesięć bloków tematycznych, których tematem przewodnim były zmysły i mowa. W pierwszych ośmiu blokach dzieci zapoznały się z poszczególnymi zmysłami człowieka, ich funkcją, receptorami i bodźcami odbieranymi przez te zmysły. W bloku dziewiątym dzieci zastanawiały się po co nam mowa, czego potrzebujemy, by mówić, rozruszały artykulatory, ćwiczyły oddech i słuch. Ostatni, najszerszy blok tematyczny poświęcony został na polisensoryczne zabawy integrujące pracę zmysłów i zabawy słowne. Innowacja „Sensologolandia” była odpowiedzią na potrzeby dzieci, miała na celu szerzenie idei rozwoju wielozmysłowego z wykorzystaniem zabaw sensorycznych, manipulacyjnych, badawczych, ruchowych oraz językowych. Umożliwiła dzieciom działanie, a przez to zdobywanie doświadczeń, wiedzy i umiejętności w nowy i atrakcyjny dla nich sposób.

                          Dziękuję wszystkim dzieciom za wspólną zabawę????                         

W celu szerszego zapoznania się z poszczególnymi etapami innowacji zapraszam do ZAKŁADKI -> INNOWACJE

                                   p. Magda

[…]
22cze2023

W czwartek 22-go czerwca przedszkolaki z grup: Tygryski i Wiewiórki udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.
Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Oglądały także pojazdy, które pomagają im podczas różnego rodzaju akcji: wozy strażackie, kłady i łódź.
Przedszkolaki odwiedziły również sale edukacyjną „Ognik”, na której miały możliwość zabawy oraz uczestniczenia w zajęciach z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, podczas której zdobywały wiedzę na temat zagrożeń związanych z ogniem i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.
Wycieczka bardzo podobała się wszystkim dzieciom, które z zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach i prezentacji przegotowanej przez panów strażaków.

[…]
2cze2023

W piątek 2 czerwca Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Eu-Geniusz”. Była to okazja do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii, a co najważniejsze – radosnej zabawy. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach samodzielnego robienia slimów. Było to dla nich nowe doświadczenie, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji. Czas w sali zabaw upłynął przedszkolakom bardzo szybko. Wycieczka na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach dzieci.

[…]
29maj2023

„Mamo i Tato, chodźcie ze mną na łąkę” – Wiewiórki  świętują Dzień Mamy i Taty.

Wiele świąt jest różnych w roku,
ale dwie szczególne daty,
są dla dzieci najważniejsze,
to Dzień mamy i Dzień taty!

To właśnie takim wierszykiem, Wiewiórki powitały rodziców na swojej pierwszej przedszkolnej uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w przebraniach motylków, pszczółek, trzmiela, żabek, bocianów, jaskółek, rzeki, wiatru, księżyca i słońca zaprosiły gości na wiosenną łąkę z życzeniami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli, przedstawiali inscenizację. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń i podziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech i niejedna łezka pojawiła się w rodzicielskim oku. Potem pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

[…]