TANECZNA SZKOŁA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z grupy Zajączki w dniu 4.02.2022r. uczestniczyły w zajęciach ,,TANECZNA SZKOŁA” organizowanych przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Zabawa rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Kina Lewart. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści pani Ewy Wojciechewicz na temat historii. Bardzo zainteresował ich stary projektor, oryginalne taśmy filmowe, dokumenty, fotografie, wycinki prasowe i plakaty. Następnie pani Ewa, która jest instruktorem, zaprosiła przedszkolaki na salę baletową na zajęcia ruchowo-taneczne. Mali tancerze-śmiało, z poczuciem rytmu, naśladowali taneczne kroki instruktorki, żywo reagowali na dźwięki słyszanej muzyki. Tańcząc przed dużymi lustrami dzieci miały możliwość obserwowania swoich ruchów, mimiki. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na salę zabaw. Tu każdy znalazł atrakcyjne zajęcia dla siebie. Jedni skakali na gumowych piłkach, inni rzucali lotkami do celu. Dziewczynki grały w klasy. Grupa chłopców zainteresowała się grą zręcznościową ,,Piłkarzyki”. Niektórzy oglądali stroje tancerzy, przymierzali maski. Proponowane aktywności bardzo zainteresowały dzieci. Było dużo śmiechu, ruchu i dobrej zabawy.

Dziękujemy pani Ewie Wojciechewicz za ciekawe i bardzo atrakcyjne dla dzieci propozycje nauki i zabawy.

Małgorzata Krupa