Tygryski 21

Wychowawcy grupy: mgr Katarzyna Dziedzic, mgr Gabriela Szewczyk
Pomoc nauczyciela: Ewa Zielińska

24mar2024

Nasze przedszkole przywiązuje ogromną wagę do kultywowania rodzimych zwyczajów.  Z tego też powodu 22 kwietnia 2024 r., tuż przed niedzielą palmową dzieci z grupy Tygryski wraz ze swoimi najbliższymi, wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy , rozwijanie poczucia estetyzmu oraz rozbudzenie wyobraźni. Tygryski wraz z najbliższymi wykonały piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Do ich wykonania użyto wcześniej przygotowany materiał taki jak gałązki wierzby, bukszpan, bazie, barwinek, kolorowe wstążki i kwiaty z bibuły. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę. Ponadto wszyscy  uczestnicy  warsztatów mogli skosztować wielkanocnej babki .

Dziękujemy wszystkim za udane warsztatowe spotkanie,  za serdeczną i miłą atmosferę, która wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój! 

Katarzyna Dziedzic

[…]
23lut2024

Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy… I tak zaczęła się kolejna już przygoda z książką w grupie Tygrysków… 23 lutego 2024 r. do grupy przedszkolaków zawitali Rodzice Antosia i przeczytali pełną humoru a zarazem wzruszeń opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić w naszym życiu bardzo wiele. Dzieci dowiedziały się jednej bardzo ważnej rzeczy podczas słuchania bajeczki…. ,,kto „sieje” dobro, ten zbiera uściski – przyjazne nastawienie do innych może zdziałać cuda, nawet rozczulić bezwzględnego wilka!’’
Dziękujemy Rodzicom Antosia za zaangażowanie w realizację naszego wspólnego projektu czytelniczego. Jesteśmy wdzięczni za słój pełen miodku i książkowe ,,SŁODKIE MISIE’’.

Katarzyna Dziedzic

[…]

14lut2024

Dziś tj 14 lutego 2024 r. był prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni dla dzieci z grupy PAND, WIEWIÓREK i TYGRYSKÓW. Walentynki to przecież dzień okazywania sobie pozytywnych emocji, dzielenia się nimi. Przedszkolaki miały okazję poznać tradycję tego święta. Ubrane w czerwone stroje, z bagażem dobrego humoru dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowały się nawzajem miłym słowem, gestem i własnoręcznie przygotowaną walentynką. A od swoich pań dostały słodką niespodziankę. To był miły dzień pełen pozytywnych wrażeń.

K. Dziedzic, D. Grzeszczak, S. Wojnowska

[…]

24sty2024

…to był piękny dzień ….
24 stycznia 2024 r. Tygryski wystawiły jeszcze raz Jasełka. Na sali przedszkolnej zasiedli tym razem jedni z najbardziej wyczekiwanych gości w całym roku – Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. W pięknych strojach i wśród dźwięków kolęd, dzieci zaprezentowały się wspaniale i sprawiły widowni ogromną radość. Najwspanialszą oprawą całego przedstawienia była jednak obecność naszych specjalnych gości…. Uściskom i  życzeniom nie było końca. …

Babciu, Dziadku kochamy Was!

Katarzyna Dziedzic

[…]

14sty2024

11 stycznia 2024 r.  w grupie Tygrysków odbyło się styczniowe czytanie, w ramach realizacji projekty czytelniczego ,,Lubię książkę’’ –  przy współpracy z rodzicami. Dzieciaki uwielbiają te spotkania i zawsze nie mogą się doczekać  naszych comiesięcznych bajek. Tym razem naszą grupę odwiedzili  rodzice naszego Marcelka – a raczej sam ,,Jaś i Małgosia’’. Mimo, że dzieci nie pierwszy raz miały okazję posłuchać bajki o losach rodzeństwa, to  bajka czytana przez samego Jasia i samą Małgosię, nabrała w wyobraźni naszych Tygrysków nieco innego światła. Baba Jaga nie była w cale taka straszna, a samo poradzenie sobie z nią  – takie trudne…

 

Katarzyna Dziedzic

[…]

21gru2023

Dnia 20 grudnia 2023 r. dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały swoim rodzicom Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie było wyjątkowe. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały i recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki, gdzie znajdował się Józef z Maryją, przybyli  pastuszkowie i trzej królowie na koniach, którzy przynieśli Dzieciątku dary w szkatułkach. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek oraz tańców. Wspaniała scenografia nadała temu niecodziennemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Zachwyceni rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami po czym podzielono się opłatkiem. Pani dyrektor podziękowała dzieciom za wyjątkowy występ. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne.

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk […]

14gru2023

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają…”

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z wyjątkowymi obrazami – pachnącą, zieloną choinką, prezentami, wigilijnym stołem z dwunastoma potrawami. Tej świątecznej oprawie towarzyszą od pokoleń kolędy. Wspólne kolędowanie jest pięknym, staropolskim zwyczajem, tradycją którą warto pielęgnować i przekazywać dzieciom. Siedząc przy choince w gronie innych, czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie szczególne chwile miały miejsce dnia 14 grudnia 2023 r wśród najmłodszych przedszkolaków naszej placówki. Dzieci z grup Wiewiórek, Myszek, Pingwinków, Pand, Tygrysków zebrały się, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, tańczyć i grać na instrumentach.

[…]

27lis2023

Pluszowy miś, z wystawy miś
Na spacer chciał do dzieci iść
A że był zuch ,ten dzielny miś
Zastukał do przedszkolnych drzwi…..

27 listopada również świętowaliśmy i my!!! Tygryski… A wszystko to dla specjalnego solenizanta  – Pluszowego Misia – przyjaciela każdego dziecka. Było ,,przytulaśnie’’ ,tanecznie i słodko…i oczywiście nie zabrakło plastycznej laurki dla każdego Misia. Misiu nasz PLUSZOWY wszystkiego najlepszego!!!

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk

[…]
12lis2023

Kolejny miesiąc za nami…
….i chociaż czas w naszym przedszkolu szybko mija, to jednak za każdym razem
z utęsknieniem czekamy na ,,ciekawą’’ bajeczkę czytaną przez naszych Rodziców…W  listopadzie odwiedziła nas mama Antosia – Pani Ula  i ,,Trzy Małe Świnki’’. Tygryski z zaciekawieniem słuchały opowiadania o trzech świnkach, które postanowiły zbudować dla siebie dom. I mimo, że dwie z nich straciły dach nad głową, przez przebiegłego wilka, to jednak zrozumiały, że zabawa nie jest najważniejsza, a pracowitość się opłaca. Przedszkolaki wyniosły z niej przesłanie –  pilna i wytrwała praca jest konieczna, by osiągnąć sukces.

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk

[…]
8lis2023

7 listopada 2023 roku odbył się XIII Miejski Festiwal Pieśni Patriotycznej ,, Ma ojczyzna jest mi bliska’’. W festiwalu wzięła udział solistka Helenka Bożym z grupy Kotki prezentując utwór ,, Jest takie miejsce’’ oraz dwie dziewczynki Dagmara Talarowska i Maja Talarowska, które zespołowo zaśpiewały pieśń ,, Wojenko, wojenko…’’. Celem  festiwalu było promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Naszym reprezentantkom gratulujemy wspaniałego występu i życzymy samych sukcesów.

Katarzyna Dziedzic
Wioletta Redmerska

[…]
24paź2023

23 października w poniedziałkowe przedpołudnie,  grupę Tygrysków odwiedził wyjątkowy gość. Pani Ania – mama Miłoszka w stroju pirata przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Piotruś Pan’’ realizując tym samym projekt ,,Lubię książkę’’ przy współpracy z rodzicami. Mama ,,piratka’’ zabrała nasze przedszkolaki w świat magii, gdzie dzieci miały okazję stawić czoła groźnym piratom  pod wodzą Kapitana Haka!!! Wszyscy z wielkim zainteresowaniem  słuchali przygód o wyjątkowym chłopcu Piotrusiu i jego przyjaciółce Dzwoneczku. Bajka szybko się skończyła, a Tygryski szybko odnalazły ukryty skarb…

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk

[…]
22paź2023

W grupie Tygryski dzieci z wielkim zapałem realizują działania  w ramach III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. ,,Z darami natury świat nie jest ponury!’’. Przedszkolaki nie tylko kształtują w ten sposób postawy proekologiczne, ale również rozwijają swoją kreatywność i rozbudzają  wrażliwość na piękno przyrody. Tygryski  wykonując projektowe zadania miały okazję sprawdzić ,,co w trawie piszczy’’ biorąc udział w zajęciach przyrodniczych w plenerze oraz stworzyły ,,magiczny dywan’’, który wykorzystały do zabaw sensorycznych.  W sali przedszkolnej powstały również naturalne dekoracje, które nie tylko cieszą oko ale również służą jako naturalne pomoce dydaktyczne w codziennych zajęciach…

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk

[…]
16paź2023

Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju mowy dziecka, zrozumieć czynniki hamujące i stymulujące jej rozwój, poznać sposoby radzenia sobie z obserwowanymi u dziecka trudnościami zapraszamy na rozpoczynające się w naszej placówce Spotkania Edukacyjne dla Rodziców. Logopeda przedszkolny Magdalena Cieślik poprowadzi cykl wykładów „Pomówmy o…”, których celem jest:
– podniesienie świadomości logopedycznej Rodziców,
– wspieranie Rodziców w poznawaniu i rozumieniu mechanizmów wpływających na rozwój mowy dziecka,
– wyposażenie w wiadomości i umiejętności potrzebne do stymulowania i wspomagania rozwoju mowy dziecka,
– włączenie w efektywną współpracę.
Pierwszy wykład z cyklu „Pomówmy o…”, dotyczący rozwoju mowy dziecka odbędzie się 23 października 2023r. (poniedziałek) o godzinie 15.30 w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie (w sali grupy Motylki).
Zainteresowanych Rodziców proszę o zgłoszenie chęci udziału i zapisanie się na spotkanie u wychowawców grup, do czwartku 19.10.2023r.
Spotkanie jest bezpłatne i będzie trwało ok. 1godziny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszam

                                       Magdalena Cieślik

28wrz2023

Od września 2023 roku do czerwca 2024 roku w grupie Tygryski będzie realizowany projekt czytelniczy „ Lubię bajkę” we współpracy z rodzicami. Dlatego dziś  28.09. grupę „Tygryski” odwiedził specjalny gość Czerwony Kapturek. Ta postać bajkowa zapoznała dzieci z bajką „Czerwony Kapturek”. Dzieci bardzo chętnie słuchały, były zaciekawione gościem. Na koniec Czerwony Kapturek poczęstował dzieci. Celem naszego projektu jest: promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym.
                                             

       Gabriela Szewczyk, Katarzyna Dziedzic

[…]
25cze2023

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z najmłodszych grup: Wiewiórki i Tygryski realizowały autorską innowację pedagogiczną p.t. „Sensologolandia”. Zajęcia prowadzone były przez logopedę przedszkolnego- panią Magdalenę Cieślik i odbywały się raz w tygodniu.

Treści zostały podzielone na dziesięć bloków tematycznych, których tematem przewodnim były zmysły i mowa. W pierwszych ośmiu blokach dzieci zapoznały się z poszczególnymi zmysłami człowieka, ich funkcją, receptorami i bodźcami odbieranymi przez te zmysły. W bloku dziewiątym dzieci zastanawiały się po co nam mowa, czego potrzebujemy, by mówić, rozruszały artykulatory, ćwiczyły oddech i słuch. Ostatni, najszerszy blok tematyczny poświęcony został na polisensoryczne zabawy integrujące pracę zmysłów i zabawy słowne. Innowacja „Sensologolandia” była odpowiedzią na potrzeby dzieci, miała na celu szerzenie idei rozwoju wielozmysłowego z wykorzystaniem zabaw sensorycznych, manipulacyjnych, badawczych, ruchowych oraz językowych. Umożliwiła dzieciom działanie, a przez to zdobywanie doświadczeń, wiedzy i umiejętności w nowy i atrakcyjny dla nich sposób.

                          Dziękuję wszystkim dzieciom za wspólną zabawę????                         

W celu szerszego zapoznania się z poszczególnymi etapami innowacji zapraszam do ZAKŁADKI -> INNOWACJE

                                   p. Magda

[…]
22cze2023

W czwartek 22-go czerwca przedszkolaki z grup: Tygryski i Wiewiórki udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.
Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Oglądały także pojazdy, które pomagają im podczas różnego rodzaju akcji: wozy strażackie, kłady i łódź.
Przedszkolaki odwiedziły również sale edukacyjną „Ognik”, na której miały możliwość zabawy oraz uczestniczenia w zajęciach z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, podczas której zdobywały wiedzę na temat zagrożeń związanych z ogniem i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.
Wycieczka bardzo podobała się wszystkim dzieciom, które z zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach i prezentacji przegotowanej przez panów strażaków.

[…]
7cze2023

Za górami, za lasami, w pobliżu niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka o nazwie Ostrów Lubelski, nad Jeziorem Miejskim znaleźli swoje miejsce Indianie…..
Do tego właśnie miejsca w dniu 07.06.2023r wybrały się dzieci z grupy Motylki i Tygryski. Przedszkolaki zwiedziły Osadę Indiańską, gdzie mogły zobaczyć namioty tipi i spróbować wzniecić ogień za pomocą krzemieni przy palenisku indiańskim. Na warsztatach w robieniu pióropuszy dzieci wykazały się swoją pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi.
Po wędrówce po Osadzie Indiańskiej przyszedł czas na olimpiadę. Motylki i Tygryski wzięły udział w takich konkurencjach sportowych jak przeciąganie liny, rzuty do celu, transport wody, wyścigi w nartach i workach oraz rzuty kaloszem.
Czas spędzony w osadzie upłynął w atmosferze wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dzieciom trudno było się rozstawać z tym miejscem, dlatego na zakończenie wizyty zapowiedziały, że jeszcze tu powrócą….

[…]
31maj2023

Dziękuje mamo, dziękuje tato
za każdą zimę, za każde lato.
Dziękuje mamo, dziękuje tato
za to że macie dla mnie czas…..
Bardzo kocham Was
Bardzo kocham Was

31 maja w grupie Tygrysków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki tego dnia za pomocą improwizacji muzyczno – ruchowej dziękowały Kochanym Rodzicom za miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości na ,,Łące dla Mamusi i Tatusia. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny . Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

[…]
30maj2023

30 maja w grupie ,,Tygryski’’ odbyło się bardzo ważne wydarzenie, czyli długo wyczekiwane Pizza Party. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię.
Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy wspólnie z uczniami ,,wolontariuszami’’ i nauczycielami z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie przygotowały prawdziwą pizzę. Największą frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: wałkowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.
W całym Pizza Party nie zabrakło również ciekawych zabaw, quizów i konkursów.

Serdeczne podziękowania dla Pani Jolanty Sowy – mamusi naszej Alicji za organizację naszego ,,tygryskowego’’ Dnia Pizzy.

Życzymy sobie jak i naszym dzisiejszym gościom samych smacznych i pachnących pizzą dni….Mniam mniam….

[…]
30mar2023

Cukrowy baranek
ma złociste różki.
Pilnuje pisanek
na łące z rzeżuszki.

A gdy nikt nie patrzy,
chorągiewką buja
i cichutko meczy
Święte „Alleluja”…..

Zbliżają się Święta Wielkanocne a tuż przed nimi nadchodzi czas na kreatywny i jeden z przyjemniejszych zwyczajów wielkanocnych,
czyli malowanie pisanek.
30 marca dzieci z grupy Tygryski wspólnie z rodzicami techniką decoupage zdobili wielkanocne jajka. We wspaniałym gronie
i serdecznej atmosferze powstało bardzo dużo niepowtarzalnych pisanek. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością
i pomysłowością.
Przed częścią warsztatową przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny, w którym zaprezentowały taniec zajączków, wielkanocną piosenkę i wiersz o cukrowym baranku.
Wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

[…]
2mar2023

W dniu 2.03. 2023 r. odbyły się długo oczekiwane zajęcia z pieskiem – dogoterapia. Gościem specjalnym był piesek o imieniu TULISIA. Celem tychże zajęć było:
-udoskonalenie zdolności relaksacyjnych,
– zwiększanie poczucia własnej wartości,
– zmniejszanie napięcia , stresu,
– ograniczanie poczucia osamotnienia- pozbycie się lęku wobec zwierząt.
Dzieci z zainteresowaniem i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach: karmiły pieska, głaskały, poznawały zwyczaje zwierzęcia, wsłuchiwały się w odgłosy wydawane przez Tulisię.
Na koniec dzieci zostały obdarowane plakietkami z wizerunkiem pieska.

[…]
17lut2023

Dziadek i babunia
to kochane moje duszki są….
Gdy smutno mi  to wtedy mam ochotę,
polecieć prosto do nich samolotem
lub iść na piechotę……

W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę czy sernik, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 
15 lutego dzieci z grupy Tygryski przygotowały specjalny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za trud i oddanie swoim Dziadkom. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków bukiecik kwiatów ze szczególną dedykacją.

[…]
18gru2022

W dniu 15.12.2022 r. w grupie „Tygrysków „ odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie z rodzicami. Celem spotkania było:
– ozdabianie wcześniej upieczonych pierników;
– wspólne dekorowanie choinki;
– kultywowanie tradycji świątecznych;
Dzieci wraz z rodzicami wysłuchały wierszowanej bajki o pierniczkach, śpiewały dla rodziców pastorałki. W radosnej atmosferze wszyscy zasiedli do stolików, aby przyozdobić świąteczne pierniki. Dzieci chętnie je degustowały. Po dekoracji pierników nastąpił czas na przyozdobienie naszej grupowej choinki. Kolorem przewodnim była biel. Po spotkaniu rodzice zostali obdarowani małymi świątecznymi lampionami wykonanymi przez dzieci.

                                                                                                                                      G. Szewczyk, K. Dziedzic

[…]
8gru2022

08 grudnia dzieci z grupy Tygryski zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki dodawały i mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej i co najważniejsze sprawdzonego przepisu.  Wszystkim bardzo podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, serduszek, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych, świątecznych ciasteczek, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój a przepis na pierniki stał się hitem numer jeden!
Pierniczki zostaną udekorowane na przedświątecznych warsztatach z rodzicami przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Zabawa była doskonała a pierniczki schowane przed przedszkolnymi łasuchami czekają na kolorowy lukier i słodkie posypki.

Katarzyna Dziedzic

[…]
6gru2022

W dniu 6 grudnia br. dzieci z naszego przedszkola brały udział w spotkaniu z „Wędrującą filharmonią”. Celem warsztatów było rozwijanie kompetencji emocjonalnych przy akompaniamencie pianina i trąbki. Zabawy ruchowe w mikołajkowej atmosferze sprawiły dzieciom ogromną radość. Rozwijały zarówno ich sprawność ruchową, szybką reakcję na sygnały dźwiękowe, jak również uczucia wrażliwości i empatii.  Miło spędzony czas na wspólnych zabawach pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.
                                                                                                         

 Bystrzycka Elżbieta

[…]