PODSUMOWANIE PROJEKTU „ EMOCJA „ ORAZ INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „ CZYTAM Z EMOCJĄ” – ZAJĄCZKI

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Zajączki brały udział w ostatnich już zajęciach w ramach Innowacji pedagogicznej „ Czytam z Emocją” pt. „ Smok Wawelski, czyli o tym jak pokonać przeszkody, które wydają się bardzo trudne.” Tym samym zakończyliśmy również V Moduł Projektu Emocja – ODWAGA.
Tym razem do krainy bajek zabrała nas Pani Iwonka , która na co dzień prowadzi zajęcia z j. angielskiego i w tym właśnie języku dzieci z uwagą wysłuchały bajki o Smoku z Krakowa. Mogły w ten sposób nie tylko poznać treść lektury w innym języku niż j. polski , ale odrobinę poczuć jak czują się dzieci przybywające do nas z innych krajów np. z Ukrainy. Następnie przy pomocy kostki Zajączki losowały treść pytań dotyczących bajki. Wykazały się przy tym nie tylko dobrą znajomością wysłuchanego tekstu, ale również świetną umiejętnością przeliczania. W toku zajęć dzieci pokazały co to jest odwaga pokonując samodzielnie tor z zakrytymi oczami. Oczywiście na zakończenie zajęć każdy „ Odważny” przedszkolak otrzymał kolejną, ostatnią już naklejkę do naszego Paszportu Czytelnika oraz Dyplom udziału w Innowacji.
Podczas spotkań z książką w ramach Innowacji dzieci rozwijały różnorodne kompetencje językowe: czytelnicze , matematyczne jak również emocjonalno-społeczne. Innowacja wspierała rozwój dziecięcej wyobraźni oraz kreatywności. Poznana przez dzieci literatura uwrażliwiła ich na potrzebę niesienia pomocy innym oraz bycia tolerancyjnym i życzliwym dla ludzi. |
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom m.in. rodzicom, rodzeństwu za pomoc i zaangażowanie w realizację Innowacji.

Panie Pracujące w Grupie Zajączki