WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY Z MISIEM EDZIEM

Dnia 28 I 29 marca 2022 r. przedszkolaki z grup: Sówki, Jeżyki, Żabki, Zajączki, Pszczółki, Misie, Króliki, Wróbelki oraz Motylki wzięły udział  w warsztatach pierwszej pomocy z Misiem Edziem oraz jego pomocnikami Gieniem i Florianem.  Każda grupa oddzielnie uczestniczyła w spotkaniu. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zajęcia rozpoczęły się bardzo aktywnie od wspólnej gimnastycznej rozgrzewki z naszym bohaterem. Łącząc naukę z zabawą, przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat sposobów postępowania w przypadku zadławienia, krwotoku, omdlenia. Dzieci ćwiczyły ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej. Przedszkolaki trenowały na misiu prawidłowe ułożenie, opatrywanie ran, złamań i guzów.
Następnie miały możliwość ćwiczyć masaż serca na specjalistycznym fantomie LED. Każda grupa wykonała pamiątkowe, grupowe zdjęcie z Misiem Edziem.

Bardzo ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolu i oswajanie z nią dzieci, ponieważ kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym.

S. Wojnowska

SÓWKI