RODZINNA WYCIECZKA DO OSADY INDIAŃSKIEJ – GRUPA ZAJĄCZKI

               „Za górami, za lasami, w pobliżu niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka o nazwie Ostrów Lubelski, nad Jeziorem Miejskim znaleźli swoje miejsce Indianie. Wiedli błogie życie, wśród natury z dala od ludzi…”

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Zajączki wybrały się na wspólny wyjazd z rodzicami do „ Osady Indiańskiej „ w miejscowości Ostrów Lubelski. Wyjazd miał na celu zintegrować dzieci i rodziców. Na miejscu czekało już na gości wiele atrakcji , a powitała nas sama Pani Indianka w kolorowym pióropuszu, zachęcając indiańskim okrzykiem dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.

Na początek , aby lepiej poczuć atmosferę miejsca dzieci nauczyły się „indiańskiego tańca” . Kiedy opanowały już tę umiejętność mogły zaobserwować, a następnie samodzielnie lub z pomocą rodzica podjąć próby rozpalenia indiańskiego ogniska. Ta część programu była niezwykle interesująca. Każdy „gość” indiańskiej wioski bardzo starał się wskrzesić choć jedną iskrę. Aby Zajączki mogły zamienić się w Indian, musiały wykonać jeszcze jedno zadanie. Tu pomoc rodziców okazała się niezastąpiona. Przy pomocy paska kolorowego papieru i piórka , powstały niepowtarzalne indiańskie pióropusze. Następnie każde z dzieci mogło nadać sobie indiańskie imię. I tak oto poznaliśmy „ Walecznego Wilka” , „ Dzikiego Chomika” czy „Mądrą Kaczkę” .

W dalszej część programu dowiedzieliśmy się w jaki sposób Indianie zdobywali pożywienie oraz mogliśmy nauczyć się strzelać z łuku. Po zdobyciu tej umiejętności przywitała nas Pani „ Trener”, aby przygotować świeżo upieczonych Indian do sportowej olimpiady. Zadań było niemało m.in. przeciąganie liny, rzuty do celu, wyścigi na 3 osobowych nartach oraz wyścigi w workach. Mimo upalnej pogody Zajączki podzielone na dwie grupy z zapałem walczyły , a rodzice dzielnie dopingowali. Na zakończenie pobytu czekała na gości pyszna kiełbaska z grilla oraz kolorowa dmuchana zjeżdżalnia.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zorganizowanie wycieczki,  dzieciom za dobrą zabawę oraz wszystkim uczestnikom za wspólny, miło spędzony czas.

                                                                     E. Truszkowska, M. Krupa