WARSZTATY EDUKACYJNE – PODŁOGA INTERAKTYWNA

18 i 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola, miały okazję odbyć warsztaty edukacyjne z użyciem podłogi interaktywnej. „Magiczny dywan” to nowoczesna, innowacyjna forma edukacji poprzez zabawę, łącząca ruch z wyświetlanym na podłodze obrazem. Dzieci podczas zajęć mogły ingerować w tok zabaw, gier i wizualizacji za pomocą ruchów ręką, nogą a czasem i całym ciałem. Przedszkolaki łapały pojawiającego się i znikającego pingwinka doskonaląc przy tym spostrzegawczość, skupienie uwagi oraz zwinność. Rozwijały umiejętność rozpoznawania liter, znajomość języka angielskiego. Miały też możliwość ćwiczyć celność poprzez rzut piłką do bramki.
Atrakcyjna pomoc edukacyjna daje możliwość zabawy ale również wypracować metody zdrowej rywalizacji i wzajemnego wspierania się, integracji grupy. Pobudza wyobraźnie, pozwala pozbyć się nadmiaru energii.

Nasze przedszkolaki były zachwycone z „magicznego dywanu”. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach. Każdy mógł spróbować swoich sił w różnych dziedzinach.

S. Wojnowska

Jeżyki