Wydarzenia ogólnoprzedszkolne

25cze2024

W dniu 25.06 czerwca odbyły się Dni Otwarte w naszym przedszkolu, skierowane do dzieci, które planują dołączyć do naszej społeczności przedszkolnej od września tego roku. Na początku spotkania wszystkie dzieci, rodzice jak i opiekunowie zostali bardzo serdecznie przywitani przez panią Dyrektor Beatę Romanek. Następnie została przedstawiona kadra pedagogiczna wraz z pomocami nauczyciela. Panie prowadzące spotkanie Paulina Podleśna i Wioletta Redmerska zaprosiła wszystkich do wspólnego oglądania występów przygotowanych przez dzieci z naszego przedszkola. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grupy: Pandy w tańcu „Czekolada”, następnie dziewczynka z grupy Sówki Antonina Wolska zaśpiewała piosenkę pt. „ Laleczka z saskiej porcelany”, kolejnymi wykonawcami były dzieci z grupy Motylki i Króliczki które zaprezentowały tańce ludowe Cieszyński, Kujawiak i Lajkonik. Pingwinki zaprezentowały taniec i zaśpiewały „Ręce do góry”, Helena Bożym z grupy Kotki wykonała piosenkę pt.” Sofia”. Kolejnymi wykonawcami były dzieci z grupy Wiewiórki które zatańczyły „Sambę”. Zamykając nasze występy grupa Tygryski wykonała taniec ”Belgijkę”.

[…]
3cze2024

Dnia 3 czerwca 2024 r w słoneczne przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się na placu przedszkolnym, aby obchodzić swój ulubiony dzień w roku, czyli Dzień Dziecka. Ale tym razem był to najbezpieczniejszy dzień, gdyż obchody tak ważnego święta uatrakcyjnili strażacy, ratownicy, policjanci, pracownicy PCK,  którzy przybyli do naszej placówki specjalnie dla naszych podopiecznych. Podczas wizyty przedstawiciele powyższych jednostek, zaprezentowali  pojazdy, motory  oraz sprzęt stosowany podczas swoich działań. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak działają służby mundurowe i instytucje odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa w naszym mieście. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się policyjny radiowóz oraz motory, dzieci mogły zajrzeć do karetki, wdrapać się na wóz strażacki. Goście udzielali również informacji z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacji. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków był pokaz pierwszej pomocy medycznej w wykonaniu pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża oddział w Lubartowie – pani Anny Budzyńskiej oraz Grażyny Paśnik.

[…]
10kwi2024

To już X Skarbnica Tradycji Ludowych, która organizowana jest przez nasze Przedszkole.  I XX- lecie powstania zespołu tanecznego: „Lubartowskie Nutki”. Roztańczone , rozśpiewane i kolorowe – dzieci z naszego przedszkola wystąpiły dziś (10 kwietnia 2024 r.) dla Gości, rodziców, rodzeństwa i dziadków  na scenie w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Tańce regionalne, choć nieco zapomniane stanowią bardzo ważny element kultury danego regionu i warte są praktykowania, gdyż TANIEC  to nie tylko ruch. Taniec to osiąganie artystycznej wypowiedzi, to także – a może przede wszystkim wychowanie człowieka: wychowanie społeczno – moralne, estetyczne czy fizyczne. Skarbica Tradycji Ludowych 2024 to już 10-ta Uroczystość organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 4 której tematem przewodnim jest podróż Lubelskiego Koziołka po całej Polsce. Siedem grup przedszkolnych (ok. 170 dzieci) zaprezentowało 7 regionów Polski. Dzieci zatańczyły tańce lubelskie, kujawskie, krakowskie, kaszubskie, orawskie, śląskie, rzeszowskie. Tańce regionalne i przyśpiewki które pokazano stanowią bardzo ważny element kultury każdego regionu. Taniec ludowy jest naszym dziedzictwem, które powinniśmy szanować i doceniać, dlatego dbając o regionalizm naszej Ojczyzny.

Dorota Grzeszczak
Katarzyna Dziedzic

[…]
17sty2024

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!
Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.
Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.
Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”

Bal karnawałowy to atrakcja często wyczekiwana przez dzieci od wielu tygodni, dostarczająca im wielu przeżyć i niezapomnianych chwil. 17 stycznia wszystkie sale w naszym przedszkolu wyglądały kolorowo i bajecznie a za drzwi dobiegała skoczna, rytmiczna muzyka zachęcająca do tańca. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, piratów, strażaków, policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Animatorzy zachęcali do zabawy konkursami, skoczną muzyką. Wszystkim konkurencjom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Kolejny bal już za rok !!!

S. Wojnowska

[…]

28gru2023

Na Boże Narodzenie,
życzenia składamy.
Na święta do innych
kartki wysyłamy…

 Dnia 18.12.2023 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 4 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie X edycji konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Nadesłano 23 prace plastyczne z 5 placówek oświatowych, znajdujących się na terenie miasta Lubartów. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe, przepiękne i bardzo pomysłowe. Jednak komisja konkursowa postanowiła w tym roku przyznać 3 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Przebieg uroczystości uświetniły swoim świątecznym występem dzieci z grupy – „Króliczki” i „Sówki”. Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom konkursu za przepiękne kartki. Życzymy dalszych sukcesów i tradycyjnie zapraszamy za rok… Nagrody zostały zakupione ze środków Rady Rodziców naszego przedszkola, za co serdecznie dziękujemy.

Marzena Karczmarz
Nina Agnieszka Janeczek

[…]

14gru2023

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają…”

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z wyjątkowymi obrazami – pachnącą, zieloną choinką, prezentami, wigilijnym stołem z dwunastoma potrawami. Tej świątecznej oprawie towarzyszą od pokoleń kolędy. Wspólne kolędowanie jest pięknym, staropolskim zwyczajem, tradycją którą warto pielęgnować i przekazywać dzieciom. Siedząc przy choince w gronie innych, czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie szczególne chwile miały miejsce dnia 14 grudnia 2023 r wśród najmłodszych przedszkolaków naszej placówki. Dzieci z grup Wiewiórek, Myszek, Pingwinków, Pand, Tygrysków zebrały się, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, tańczyć i grać na instrumentach.

[…]

26wrz2023

Dnia 26 września 2023r. zgodnie z tradycją w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyło się „ Powitanie Jesieni”. Pani Jesień ubrana w długą suknię w barwach jesiennych powitała radośnie dzieci jadąc na rowerze. W koszyku miała bukiet świeżo zerwanych słoneczników, a na głowie wianek z jarzębiny. W tym dniu dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej pory roku i jej oznak (np. zmiana pogody, pojawienie się grzybów w lesie, zbiór warzyw i owoców tworząc zapasy na zimę). Doskonale dobrana muzyka zachęciła  dzieci do utworzenia długiego „ jesiennego pociągu” w koło placu zabaw; dodatkową atrakcją było przyniesienie przez panie prowadzące gitary, która wprawiła dzieci w taneczną zabawę; „Pan Dominik”- przy jego muzyce dzieci wykonały ćwiczenia gimnastyczne. Nie zabrakło także dużego pluszowego misia, który bardzo chętnie bawił się razem z dziećmi przy muzyce.

[…]
20wrz2023

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia przedszkolaki z naszej placówki zostały zaproszone do wspólnej zabawy muzycznej na placu przedszkolnym. Pani dyrektor Beata Romanek idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzyła wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie zanikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

I. Kożuch, P. Podleśna, S. Wojnowska

[…]
9maj2023

Dzisiaj (09.05.2023) dzieci z grupy Króliczki, Żabki i Biedronki uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji zdrowotnej „Czyste ręce – zdrowia więcej” prowadzonych przez Pana Kamila Wolińskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubartowie.
Wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się nad tym kiedy, dlaczego i ile razy w ciągu dnia powinniśmy myć dłonie? Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie – są świadome, że czyste ręce zapewniają ochronę przed wieloma uciążliwymi i groźnymi chorobami.

[…]
25kwi2023

25 kwietnia na scenie Lubartowskiego Ośrodka Kultury został rozstrzygnięty konkurs recytatorski „Dziecięce Wierszowanie z Humorem – strasznie śmieszne…”edycja XI. Jury w składzie Aleksandra Jędryszka – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej; Barbara Kurant wieloletnia nauczyciel Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Grzegorz Winnicki – Dyrektor Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie wyłoniło trzech wyróżnionych oraz wspólnie z Panią Dyrektor Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie wszystkim uczestnikom wręczyło dyplomy i nagrody. Jeszcze raz wszystkim za udział i uczestnictwo w naszym konkursie dziękujemy.????

[…]
21mar2023

„Pierwszy dzień wiosny
Na promyku słońca,
tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki… „

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas uroczystości miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był spacer, podczas którego przedszkolaki ze swoimi kwiatami, instrumentami i z piosenką na ustach przemaszerowały ulicami naszego miasta oznajmując wszystkim nadejście wiosny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. W tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

[…]
30lis2022

Dnia 30.11.2022 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do SM na przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek”. Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości estetycznej, wdrażanie do poprawnego zachowania w miejscach publicznych oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci teatrem. Wszystkie dzieci co prawda dobrze znają historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, o potem zamiast babci natyka się na strasznego wilka. Jednak podczas spektaklu wszystkie dzieci zaskoczyło humorystyczne wydanie znanej bajki, która wzbogacona została o żywiołowe utwory muzyczne oraz efekty specjalne. Przedstawienie, które oglądały przedszkolaki było roztańczonym i rozśpiewanym widowiskiem, a każdy z nas świetnie się bawił.

[…]
22lis2022

278 lat temu, dokładnie 22 listopada 1744 roku wydarzyła się rzecz wyjątkowa i bardzo ważna dla każdego Lubartowianina. Za sprawą księcia Pawła Karola Sanguszki – ówczesnego właściciela Lewartowa, król August III odnowił prawa miejskie oraz nadał nowe „imię” naszemu miastu – Lubartów. Z tej okazji 22 listopada nasze miasto obchodzi swoje imieniny.

Świętowanie tej ważnej rocznicy rozpoczął  „Koncert Dobrych Życzeń” w Lubartowskim Ośrodku Kultury, na który przedszkolaków z wszystkich lubartowskich placówek oświatowych zaprosił Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik oraz Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Motylki oraz Żabki, które zatańczyły taniec „Pawik” oraz układ ruchowy z wstążkami do piosenki M. Bajora „Nigdy więcej”.

[…]
29paź2022

Dnia 28 października 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu – ,,Hej przedszkole ukochane”. Jest to wspólne dzieło rodziców i pracowników namalowane pod czujnym okiem Pań Edyty Weremczuk i Małgorzaty Wronowskiej, autorek projektu i w znacznym stopniu jego realizatorek. Ilustracja wprowadza dzieci w świat przyrody, uczy wrażliwości na piękno natury i dzieł malarskich. Ma też sprawiać radość wszystkim życzliwym placówce oglądającym  i wywoływać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.       
Na uroczystości wystąpił przedszkolny zespół ,,Lubartowskie nutki”, prezentując tańce i przyśpiewki ludowe a wszystkie dzieci odśpiewały hymn przedszkola. Składamy szczególne  podziękowania  rodzicom, którzy wspierali nas w realizacji tej inicjatywy zarówno finansowo, jaki sprawdzając się świetnie w roli artystów. Dziękujemy także licznie przybyłym gościom , na czele z Panem Krzysztofem Paśnikiem – Burmistrzem Miasta Lubartów.  Panu Kamilowi Sputo za nagranie filmu i wykonanie fotografii a także lokalnym mediom.                                         

      Dyrekcja i pracownicy przedszkola

[…]
30wrz2022

30 września wszyscy chłopcy, mali i Ci więksi obchodzą swoje święto jakim jest „ Dzień chłopaka”. Tego dnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 wybrały się do lubartowskiego kina „ Lewart” na bajkę pt. „ Tedi i szmaragdowa tablica.” Bajka opowiada o archeologu tytułowym Tedim, który bardzo chce zyskać szacunek innych archeologów. Trudno mu jednak być poważnym naukowcem, kiedy ciągle przytrafiają mu się jakieś przygody. W czasie wykopalisk zniszczył niechcący egipski sarkofag, przez co uwolnił starożytną klątwę która dotknęła jego przyjaciół. Tedi aby ich uratować, wyrusza na niebezpieczną egipską wyprawę do najdalszych zakątków świata. Pomaga mu w tym jego przyjaciółka Sara i egipska księżniczka.

[…]
29wrz2022

To już jesień, wieje wiatr.
Strąca złote liście , bo już czas.

W czwartek 29-go września dzieci z wszystkich grup powitały nową porę roku, która będzie im towarzyszyła przez najbliższe miesiące.  Zgodnie z naszą tradycją odbyło się „Powitanie Jesieni”. Pani Jesień przywitała przedszkolaki i zaprosiła do nauczenia się i zaśpiewania swojego hymnu „To już jesień”. Miała także przygotowane wiele zadań i zagadek – oczywiście jesiennych. Były piosenki, konkursy, zabawy. Przedszkolaki rozpoznawały smaki jesiennych owoców oraz jesienne dary po dotyku, ale żeby nie było zbyt łatwo – z zawiązanymi oczami. Ponadto wrzucały kasztany i orzechy z odległości do koszyka. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez zabawę „Prawda – fałsz”. Przedszkolaki mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu. Dlatego każda z grup przygotowała piękny szal w jesiennych kolorach, który podarowała Pani Jesieni.

[…]
27wrz2022

27 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata” dzieci wraz z paniami wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyły uprzątać teren wokół naszego przedszkola. Jak się okazało, zalegało na nim całkiem sporo różnych śmieci. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę i chronić ją by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Dzięki akcji dzieci miały praktyczną lekcję ekologii.
W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie sprzątały. Widać było uśmiech i zapał do pracy.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
Brawo Przedszkolaki !!!

[…]
7wrz2022

Dnia 7 września 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień, dyplomów i nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Pierwsze spotkanie z przyrodą – zmalujemy to razem!” organizowanego w czerwcu przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oddział w Lubartowie. Konkurs oprócz popularyzowania wartości przyrodniczych, miał na celu również doskonalenie umiejętności współpracy podczas tworzenia wspólnej pracy plastycznej z osobą dorosłą (nauczycielem, rodzicem, opiekunem).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i włożony wysiłek w wykonanie prac. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

S. Wojnowska

[…]
8cze2022

W dniu 08.06.2022 r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyła się II Edycja Dziecięcego Festiwalu Tańców i Przyśpiewek Ludowych „KOGUCIK” Organizatorem festiwalu było Przedszkole Miejskie Nr 4. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta Lubartów.

Myślą przewodnią  festiwalu jest nie tylko promowanie tradycji i folkloru, ale także zaszczepianie ich w młodym pokoleniu. Przedsięwzięcie miało również na celu rozwijanie twórczej ekspresji dzieci, wspieranie i promowanie talentów oraz szansę na pokazanie kreatywności artystycznej nauczycieli.

[…]
31maj2022

Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny, jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawiać radość. To Dzień Dziecka – święto, które uwielbiają wszystkie dzieci – te małe i te duże. Jest to dzień pełen uśmiechów, zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń. W tym roku również, nie zabrakło atrakcji dla naszych przedszkolaków. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców wszystkie dzieci uczestniczyły w iluzjonistycznym pokazie prowadzonym przez animatora o pseudonimie Rafaelo. Było magicznie, wesoło i czarująco. Uwiecznili to nasi przedszkolni fotografowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

[…]
24maj2022

Dnia 24 maja 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, pt. „Wiersze znane i lubiane”, w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola a także dzieci z przedszkoli miejskich znajdujących się w Lubartowie.  Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego zawierającego element humorystyczny.

Celem konkursu było:
– rozwijanie zainteresowań dzieci poezją;
– rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości;
– rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności;
– integrowanie dzieci z różnych środowisk przedszkolnych.

[…]
20maj2022

W dniu 20.05.2022r. dwoje dzieci z naszego przedszkola brało udział w PRZEGLĄDZIE WIERSZA Z CASPREM. Organizatorem było Przedszkole Prywatne Casper. Tematem – ,,Polska nasz kraj – od morza aż do Tatr”.
Uczestnikami były dzieci uczęszczające do przedszkoli w Lubartowie i okolicy.
Recytowane przez najmłodszych wiersze opiewały piękno naszego kraju, historię i bogactwo symboli narodowych.
Kunszt aktorski uczestników: intonacja głosu, płynność i wyrazistość mowy, tempo – czyli odpowiednia interpretacja recytowanych wierszy- wzbudzał wielkie zainteresowanie słuchaczy.
Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie reprezentowały: Julia z grupy Zajączki z wierszem Stanisława Kraszewskiego pt. ,,Polskie krajobrazy” i Zosia z grupy Misie recytując wiersz autorstwa pani Ilony pt. ,,Lubartów- moje miasteczko”.
Prezentowane przez dziewczynki utwory opisywały piękno naszej Małej Ojczyzny- Lubartowa oraz różnorodność i bogactwo polskich krajobrazów.
Poziom wszystkich recytowanych wierszy był bardzo wysoki. Dzieci wykazały się dużym talentem aktorskim. Brawo! Gratuluję uczestnikom wspaniałych prezentacji na scenie i życzę dalszych sukcesów w kolejnych latach.

[…]
19maj2022

Dnia 19 i 20 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną „LUPUS” pt. „Akademia Programowania”. Przedszkolaki sterowały małym robotem Photonem, programując jego drogę przejścia tak, aby wybierał zakodowane owoce, warzywa, zwierzęta. Zabawa była jednocześnie okazją do rozwijania logicznego myślenia, elementów programowania. Nagrodą na koniec zajęć, był udział dzieci w wyścigu dwóch robotów. Warsztaty dostosowane do różnych grup wiekowych w naszym przedszkolu, dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo zabawy.

S. Wojnowska

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:[…]
11maj2022

Piękna i Bestia” to tytuł spektaklu, który dziś tj. 11.05.2022 r. miały możliwość oglądać przedszkolaki z naszego przedszkola w Spółdzielni Mieszkaniowej. Baśń w wykonaniu profesjonalnych aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, podziwiały grupy: Żabki, Jeże, Zajączki, Misie oraz Pszczółki.

[…]