ZAJĄCZKI POMAGAJĄ SZPAKOM

Dzieci z grupy ZAJĄCZKI systematycznie realizują zadania projektu ,,Oto Hałabała, zna go Polska cała”
Zakłada on wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozbudzenie ciekawości przyrodniczych ,przybliżenie ogólnej wiedzy o świecie. W wykonaniu kolejnego zadania -budki dla szpaków- poprosiliśmy o pomoc rodziców dzieci z naszej grupy. Zadanie projektowe brzmiało: ,,Może Wam się uda, zrobić takie cuda, by zawisła na krzaczku budka dla szpaczków”. Udało się. Dzieci z pomocą osób dorosłych wykonały budki lęgowe. W przedszkolu, wraz z postacią Hałabały dzieci wysłuchały opowiadanie Lucyny Krzemienieckiej ,,O śniadanku w szpaczej budce”. Obejrzały również film edukacyjny o szpakach i ich zwyczajach.
Dziękujemy rodzicom Julki, Poli, Michalinki, Kornelki M i Igi za zaangażowanie i pomoc.
Szpacze budki zawieszone zostały na drzewach w ogrodzie przedszkolnym. Czekamy na pierwszych mieszkańców -szpaki.

Małgorzata Krupa