NA JAGODY – PRZEDSTAWIENIE DLA MAMY I TATY OD ZAJĄCZKÓW

Maj to życie, maj to kwiatki
Maj to także Święto Matki,
Maj w uczucia jest bogaty
Bo zbliża się Święto Taty.

Dla Mamy i Taty najwspanialszych Rodziców z okazji ich Święta dzieci z grupy Zajączki przygotowały przedstawienie wierszowanej bajki Marii Konopnickiej ,,Na jagody”. Janek chciał zrobić niespodziankę swojej mamie i wybrał się do lasu nazbierać jagód. W poszukiwaniu leśnych owoców pomagali mu: Jagodowy Król, Jagodowi Królewicze, Motylki, Pani Ochmistrzyni i Panny Borówczanki. Dzieci bardzo wczuły się w przedstawiane postacie i pięknie odgrywały swoje role. Razem nazbierały dużo jagód, ale również i borówek. Janek przygotował niespodziankę dla Mamy oraz dla Taty. W przedstawieniu występowali również: narratorzy, Pająk, Ślimak i Myszka. Chcąc uświetnić uroczystość, przedszkolaki recytowały też wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie poczęstowały Gości ciastem z borówkami i jagodami oraz wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Oczywiście były też życzenia.
Mamom i Tatusiom dzieci z grupy ZAJĄCZKI i wszystkim Rodzicom życzymy, by każdy dzień budził Was promykiem optymizmu, radości i chęci do działania, a wieczór utulał muśnięciem ciepła i spokoju.

Panie pracujące w grupie Zajączki