RODZINNE CZYTANIE Z „ WYOBRAŹNIĄ” W GRUPIE ZAJĄCZKI

W ubiegłym tygodniu dzieci z Grupy Zajączki brały udział w różnych działaniach w ramach II Modułu projektu „Emocja” i Innowacji pedagogicznej „ Czytam z Emocją” pt. : Wyobraźnia.
Tydzień rozpoczęliśmy wizytą gościa : Mamy Marysi, która w ramach zajęć dotyczących Innowacji „Czytam z Emocją „ przeczytała dzieciom bajkę „Piotruś Pan” ,tym samym wprowadzając dzieci w świat wyobraźni i marzeń. Wizyta gościa zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, każdy z zaciekawieniem wsłuchiwał się w losy Piotrusia Pana, Dzwoneczka czy Kapitana Haka. W toku zajęć Zajączki dowiedziały się jaką potęgą jest nasza wyobraźnia i gdzie może ona nas zaprowadzić. Każdy mógł stoczyć bitwę na słomki niczym Kapitan Hak oraz podczas pracy zespołowej stworzyć wspólnie Krainę Wyobraźni „Nibylandię” przy pomocy dostępnych klocków w naszej sali . Tu dopiero poniosła Nas wyobraźnia 
W drugim etapie naszych działań w ramach projektu Zajączki stworzyły wspólną pracę „ Nasza Wyobraźnia” na podstawie wysłuchanego wiersza . Następnie zatańczyły Taniec wyobraźni do utworu m.in. A. Vivaldi „ Zima” . Na zakończenie każdego Zajączka mogła ponieść wyobraźnia w trakcie rysowania swojego marzenia na emblemacie pierniczka lub śnieżynki . Wszystkie marzenia i pragnienia wiszą teraz na naszym „ Drzewku wyobraźni„ . Być może zajrzy tam niebawem Mikołaj
Tydzień zakończyliśmy wizytą Mamy Martyki, która umiliła dzieciom piątkowe popołudnie wspólnym czytaniem „ Niesamowitych historii dziesięciu skarpetek„. Zajączkom bardzo spodobały się przygody bohaterek: „ skarpetek” .
To był bardzo pracowity, a jednocześnie kreatywny i magiczny tydzień w Grupie Zajączki. Serdecznie dziękujemy gościom za miło spędzony i poświęcony nam czas .

E. Truszkowska , M. Krupa