SPRZĄTANIE ŚWIATA

27 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata” dzieci wraz z paniami wyposażeni w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyły uprzątać teren wokół naszego przedszkola. Jak się okazało, zalegało na nim całkiem sporo różnych śmieci. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę i chronić ją by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Dzięki akcji dzieci miały praktyczną lekcję ekologii.
W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie sprzątały. Widać było uśmiech i zapał do pracy.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
Brawo Przedszkolaki !!!

Magdalena Korzan