DZIEŃ CHŁOPAKA W KINIE

30 września wszyscy chłopcy, mali i Ci więksi obchodzą swoje święto jakim jest „ Dzień chłopaka”. Tego dnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 wybrały się do lubartowskiego kina „ Lewart” na bajkę pt. „ Tedi i szmaragdowa tablica.” Bajka opowiada o archeologu tytułowym Tedim, który bardzo chce zyskać szacunek innych archeologów. Trudno mu jednak być poważnym naukowcem, kiedy ciągle przytrafiają mu się jakieś przygody. W czasie wykopalisk zniszczył niechcący egipski sarkofag, przez co uwolnił starożytną klątwę która dotknęła jego przyjaciół. Tedi aby ich uratować, wyrusza na niebezpieczną egipską wyprawę do najdalszych zakątków świata. Pomaga mu w tym jego przyjaciółka Sara i egipska księżniczka.

Bajka pokazała przedszkolakom, że warto stawiać czoła przeciwnościom losu i nie zrażać się porażkami. Przypomniała jak ważna jest przyjaźń i osoby nam bliskie oraz ze przyjaciołom trzeba pomagać. Dzieciom bardzo podobała się bajka, oglądały ją z zaciekawieniem i opowiadały o niej całą drogę powrotną. Dzień chłopaka upłyną wszystkim w miłej atmosferze i zapadnie nam w pamięci na wiele dni.

S. Wolińska