POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU NR 4

„Pierwszy dzień wiosny
Na promyku słońca,
tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki… „

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas uroczystości miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był spacer, podczas którego przedszkolaki ze swoimi kwiatami, instrumentami i z piosenką na ustach przemaszerowały ulicami naszego miasta oznajmując wszystkim nadejście wiosny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. W tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Nina Janeczek Małgorzata Szczygieł