KOLĘDOWANIE 2023

„Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają…”

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z wyjątkowymi obrazami – pachnącą, zieloną choinką, prezentami, wigilijnym stołem z dwunastoma potrawami. Tej świątecznej oprawie towarzyszą od pokoleń kolędy. Wspólne kolędowanie jest pięknym, staropolskim zwyczajem, tradycją którą warto pielęgnować i przekazywać dzieciom. Siedząc przy choince w gronie innych, czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie szczególne chwile miały miejsce dnia 14 grudnia 2023 r wśród najmłodszych przedszkolaków naszej placówki. Dzieci z grup Wiewiórek, Myszek, Pingwinków, Pand, Tygrysków zebrały się, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wspólnie śpiewać kolędy, pastorałki, tańczyć i grać na instrumentach.

Wspólne kolędowanie rozpoczęła pani Wicedyrektor Agnieszka Woźniak życząc wszystkim świątecznej atmosfery podczas tej wyjątkowej chwili. Po czym każda grupa zaprezentowała swoim kolegom po dwa utwory świąteczne. Mali wykonawcy ubrani w świąteczne stroje, zachwycili wszystkich zebranych, za co otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie uroczystości Pani Wicedyrektor złożyła przedszkolakom, pracownikom życzenia świąteczne. Jak co roku był to wyjątkowy, magiczny czas w naszym przedszkolu.

D. Grzeszczak, P. Podleśna, S. Wojnowska