WITAMY JESIEŃ

Dnia 26 września 2023r. zgodnie z tradycją w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyło się „ Powitanie Jesieni”. Pani Jesień ubrana w długą suknię w barwach jesiennych powitała radośnie dzieci jadąc na rowerze. W koszyku miała bukiet świeżo zerwanych słoneczników, a na głowie wianek z jarzębiny. W tym dniu dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej pory roku i jej oznak (np. zmiana pogody, pojawienie się grzybów w lesie, zbiór warzyw i owoców tworząc zapasy na zimę). Doskonale dobrana muzyka zachęciła  dzieci do utworzenia długiego „ jesiennego pociągu” w koło placu zabaw; dodatkową atrakcją było przyniesienie przez panie prowadzące gitary, która wprawiła dzieci w taneczną zabawę; „Pan Dominik”- przy jego muzyce dzieci wykonały ćwiczenia gimnastyczne. Nie zabrakło także dużego pluszowego misia, który bardzo chętnie bawił się razem z dziećmi przy muzyce.

Jesień jest bardzo długą porą roku i bardzo lubi zmieniać swoje suknie- z tego powodu reprezentanci wszystkich grup przedszkolnych wręczyły Pani Jesieni „ Suknie” , przygotowane wcześniej w swoich salach pod okiem nauczyciela. Na koniec tego dnia były pieczone ziemniaki z ogniska, którymi dzieci zajadały się na placu przedszkolnym oraz w salach. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych spacerów i wycieczek.

D. Grzeszczak
M. Karczmarz