PRZYGODA Z INNOWACJĄ „SENSOLOGOLANDIA” ZAKOŃCZONA !

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z najmłodszych grup: Wiewiórki i Tygryski realizowały autorską innowację pedagogiczną p.t. „Sensologolandia”. Zajęcia prowadzone były przez logopedę przedszkolnego- panią Magdalenę Cieślik i odbywały się raz w tygodniu.

Treści zostały podzielone na dziesięć bloków tematycznych, których tematem przewodnim były zmysły i mowa. W pierwszych ośmiu blokach dzieci zapoznały się z poszczególnymi zmysłami człowieka, ich funkcją, receptorami i bodźcami odbieranymi przez te zmysły. W bloku dziewiątym dzieci zastanawiały się po co nam mowa, czego potrzebujemy, by mówić, rozruszały artykulatory, ćwiczyły oddech i słuch. Ostatni, najszerszy blok tematyczny poświęcony został na polisensoryczne zabawy integrujące pracę zmysłów i zabawy słowne. Innowacja „Sensologolandia” była odpowiedzią na potrzeby dzieci, miała na celu szerzenie idei rozwoju wielozmysłowego z wykorzystaniem zabaw sensorycznych, manipulacyjnych, badawczych, ruchowych oraz językowych. Umożliwiła dzieciom działanie, a przez to zdobywanie doświadczeń, wiedzy i umiejętności w nowy i atrakcyjny dla nich sposób.

Dziękuję wszystkim dzieciom za wspólną zabawę????

W celu szerszego zapoznania się z poszczególnymi etapami innowacji zapraszam do ZAKŁADKI -> INNOWACJE

p. Magda