MOTYLKI I TYGRYSKI W OSADZIE INDIAŃSKIEJ

Za górami, za lasami, w pobliżu niewielkiego, ale jakże urokliwego miasteczka o nazwie Ostrów Lubelski, nad Jeziorem Miejskim znaleźli swoje miejsce Indianie…..
Do tego właśnie miejsca w dniu 07.06.2023r wybrały się dzieci z grupy Motylki i Tygryski. Przedszkolaki zwiedziły Osadę Indiańską, gdzie mogły zobaczyć namioty tipi i spróbować wzniecić ogień za pomocą krzemieni przy palenisku indiańskim. Na warsztatach w robieniu pióropuszy dzieci wykazały się swoją pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi.
Po wędrówce po Osadzie Indiańskiej przyszedł czas na olimpiadę. Motylki i Tygryski wzięły udział w takich konkurencjach sportowych jak przeciąganie liny, rzuty do celu, transport wody, wyścigi w nartach i workach oraz rzuty kaloszem.
Czas spędzony w osadzie upłynął w atmosferze wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dzieciom trudno było się rozstawać z tym miejscem, dlatego na zakończenie wizyty zapowiedziały, że jeszcze tu powrócą….

Katarzyna Dziedzic