TYGRYSKOWE PIZZA PARTY

30 maja w grupie ,,Tygryski’’ odbyło się bardzo ważne wydarzenie, czyli długo wyczekiwane Pizza Party. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię.
Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy wspólnie z uczniami ,,wolontariuszami’’ i nauczycielami z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie przygotowały prawdziwą pizzę. Największą frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: wałkowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.
W całym Pizza Party nie zabrakło również ciekawych zabaw, quizów i konkursów.

Serdeczne podziękowania dla Pani Jolanty Sowy – mamusi naszej Alicji za organizację naszego ,,tygryskowego’’ Dnia Pizzy.

Życzymy sobie jak i naszym dzisiejszym gościom samych smacznych i pachnących pizzą dni….Mniam mniam….

Katarzyna Dziedzic