WARSZTATY PALEMKOWE W TYGRYSKACH

Nasze przedszkole przywiązuje ogromną wagę do kultywowania rodzimych zwyczajów.  Z tego też powodu 22 kwietnia 2024 r., tuż przed niedzielą palmową dzieci z grupy Tygryski wraz ze swoimi najbliższymi, wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy , rozwijanie poczucia estetyzmu oraz rozbudzenie wyobraźni. Tygryski wraz z najbliższymi wykonały piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Do ich wykonania użyto wcześniej przygotowany materiał taki jak gałązki wierzby, bukszpan, bazie, barwinek, kolorowe wstążki i kwiaty z bibuły. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę. Ponadto wszyscy  uczestnicy  warsztatów mogli skosztować wielkanocnej babki .

Dziękujemy wszystkim za udane warsztatowe spotkanie,  za serdeczną i miłą atmosferę, która wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój!

Katarzyna Dziedzic