Tygryski

17cze2021

17.06. 2021 r. w grupie Tygrysków miała miejsce ważna uroczystość ” Zakończenie roku 2020/21″. Na uroczystość byli również zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały taniec „Walc” oraz „Tango pożegnalne”, były również wiersze i piosenki. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy oraz książki. Ważnym elementem zakończenia roku był dla dzieci poczęstunek, który zorganizowali rodzice.  

[…]
7cze2021

Dnia 7 czerwca odwiedził nas Pan Marcin Jóźwik prowadzący „Wędrującą filharmonię”. Przyjechał do nas z ciekawym programem muzycznym pt. ,,Kibicujemy fair – play”.Dzieci uważnie słuchały wykonywanych na trąbce i keyboardzie utworów oraz brały udział w zabawach ruchowych.
Euro 2021 wzbudza emocje nie tylko u dorosłych, przedszkolaki również kibicują Polakom. Wszyscy świetnie się bawili.

[…]
1cze2021

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- J. Korczak.

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, które jest obchodzone na całym świecie. Oczywiście sposób oraz data świętowania jest uwarunkowana tradycjami religijnymi i narodowymi danego regionu. Niemniej jednak pomimo różnic kulturowych, tego dnia w każdym miejscu na ziemi najważniejsze są… DZIECI!
W tym szczególnym dniu dla dzieci z Naszego Przedszkola zabawy zostały zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym. Tam od rana czekała na nich Myszka Mini i Pippi Langstrumpf, które przygotowały dla dzieci dużo atrakcji, zawody sportowe, puszczanie dużych baniek mydlanych przy muzyce, malowanie farbami na folii jak również kredą na tarasie przedszkolnym. Była to okazja do zaprezentowania przez dzieci swojej sprawności fizycznej, a rywalizacja między dziećmi do respektowania sportowych zasad fair-play. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne konkurencje sportowe takie jak np.:  wyścig ślimaków, rzut do celu, slalom z toczeniem piłki, bieg z przeszkodami. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało medal. To nie był koniec atrakcji…
Po zabawach w ogrodzie przedszkolnym dzieci zostały zaproszone na bajkę pt. „ Kopciuszek ‘’ i coś słodkiego.
Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają, jako radosny i pełen wrażeń.
Zapraszamy do fotorelacji.

[…]
20maj2021

20 maja 2021 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. „Sensoryczne Samogłoski”.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wśród dzieci kreatywności, wyobraźni, zręczności i sprawności manualnej oraz stymulowanie zmysłów: wzroku, węchu, dotyku. Organizatorzy zachęcali do wykorzystania w tworzeniu prac różnorodnych materiałów takich jak: guziki, rzepy, pompony, wszelkiego rodzaju plecionki, sznurki, koraliki, itp. oraz trwałe materiały przyrodnicze jak np. skorupki z orzechów, nasiona czy patyki, surowców wtórnych (zakrętki, kapsle, foliowe woreczki, folie bombelkowe, itp., LICZYŁA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM KREATYWNOŚĆ!

[…]
18maj2021

Dnia 18.05 (wtorek) w gr. Tygryski odbyła się ważna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w strojach ludowych odwiedziły różne regiony naszego kraju. Byli na Kujawach, Śląsku i na Mazowszu.  Występ swój zakończyły życzeniami dla rodziców oraz piosenkami.

[…]
31mar2021

„- Ja myślę, że pani Wiosna w tym sezonie pojawi się w długiej żółtej sukni. W kolorze słońca będzie jej do twarzy. Może wówczas bardziej spodoba się słońcu i dzięki temu przyjdą ciepłe dni.
– A ja myślę, że pani Wiosna przybędzie w sukni w kolorze zielonym. Będzie w niej wyglądać bardzo świeżo. Jak przejdzie się w niej po polach, to na pewno trawa będzie chętniej rosła.
– Ładnie będzie wyglądać w suki błękitnej. Jak w niej nad rzeką stanie, wszelkie lody wnet się roztopią, a źródlana woda popłynie aż do morza.
– Najładniej będzie wyglądać w sukni w kwiaty. Wokół niej będą latać motyle. ”

Dzieci z każdej grupy przedszkolnej miały za zadanie ozdobić wiosennie sukienkę. Pani Wiosna zachwyciła się widząc efekty ich prac. Suknie wykonane ciekawie, pomysłowo, zaskakiwały starannością. Pani Wiosna nie spodziewała się, że będzie miała tak różnorodnie i oryginalnie wzbogaconą garderobę. Sami zobaczcie.

Beata Romanek

SUKNIA PANI WIOSNY WYKONANA PRZEZ POSZCZEGÓLNE GRUPY:

[…]
27mar2021

25 marca w naszym przedszkolu  rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”.  Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska,  Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

 Celem konkursu było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
  • pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.
[…]
24mar2021

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!

22 i 23 marca 2021r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy się wszyscy zgromadzić na przedszkolnym tarasie, dlatego uroczystość odbyła się w każdej sali oddzielnie.

Celem uroczystości  było:
– przybliżanie tradycji ludowych i kulturowych związanych  z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny,
– rozwijanie zainteresowań otaczającą nas przyrodą, zachodzącymi w niej zmianami,
– wzbogacanie wiadomości na temat zwiastunów wiosny,
– wytwarzanie radosnej atmosfery.

[…]
16mar2021

W dniu 16. III odwiedziło Planetarium. Dzieci miały możliwość posłuchania ciekawych wiadomości na temat planet i obejrzenia ich. Dowiedziały się jak kiedyś żyły dinozaury i w jaki sposób wyginęły.

[…]
2mar2021

Muzyka odgrywa bardzo ważną role we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to właściwy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Rytmika to technika wychowania muzycznego, która kształtuje słuch dziecka a przede wszystkim kulturę muzyczną.

Dlatego w naszej placówce podczas zajęć realizujemy różne formy aktywności muzycznych i ruchowych, takie jak np. śpiew, taniec, słuchanie muzyki, naukę gry na instrumentach czy improwizację. Zajęcia są prowadzone w twórczej atmosferze, a ich poziom jest dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. 

Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

A muzyka i zaangażowanie oraz pedagogiczne przygotowanie nauczycieli sprawiają, że nauka sprawia dzieciom radość.

[…]
2lut2021

2.II.2021 r w grupie tygrysków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Cele uroczystości :
–  uświadomienie istoty i znaczenia obchodów Dnia Babci i Dziadka,
–  pogłębianie uczucia miłości, przywiązania w stosunku do babci i dziadka,
–  poznanie sposobów wyrażania babci i dziadkowi wdzięczności, szacunku,
– poprawne zachowanie się podczas uroczystości,-  umiejętność składania życzeń
Dzieci składały życzenia, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały tańce ludowe: Cieszyński, Polka oraz  Pawik. Tygryski również dla swych dziadków przygotowały laurki samodzielnie wykonane.

[…]
27sty2021

27.I.2021 r to dzień wyczekiwany przez” Tygryski”. Tego dnia miał się odbyć bal karnawałowy, w którym dzieci mogły przebrać się w kolorowe, bajkowe stroje. Ten dzień zapisał się w pamięci dzieci jako niezwykły i taneczny. Przy dźwiękach muzyki prezentowały stroje w pokazie mody, uczestniczyły w zabawach z krzesłami, w przejściu  pod kijem, tańcem z miotłą. Dla spragnionych i głodnych czekał również poczęstunek.

[…]