ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „SENSORYCZNE SAMOGŁOSKI”

20 maja 2021 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt. „Sensoryczne Samogłoski”.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wśród dzieci kreatywności, wyobraźni, zręczności i sprawności manualnej oraz stymulowanie zmysłów: wzroku, węchu, dotyku. Organizatorzy zachęcali do wykorzystania w tworzeniu prac różnorodnych materiałów takich jak: guziki, rzepy, pompony, wszelkiego rodzaju plecionki, sznurki, koraliki, itp. oraz trwałe materiały przyrodnicze jak np. skorupki z orzechów, nasiona czy patyki, surowców wtórnych (zakrętki, kapsle, foliowe woreczki, folie bombelkowe, itp., LICZYŁA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM KREATYWNOŚĆ!

Każdy uczestnik sam decydował  jakie i ile samogłosek zaprezentuje w swojej pracy.

Sensoryczne samogłoski wykonane przez dzieci z naszego przedszkola zachwycają. Są bardzo twórcze, różnorodne, działają na wiele zmysłów. W pracach konkursowych widać włożone zaangażowanie i radość. Komisja Konkursowa stanęła przed naprawdę trudnym zadaniem. Jury oceniło zatem prace pod katem pomysłowości, oryginalności oraz materiałów jakie zostały wykorzystane do ocenianej pracy.

Z przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu:

1.  Kajetan Zdunek (grupa ZAJĄCZKI)
  2. Maciej Mierzwiński (grupa MISIE)
  3. Karolina Niećko (grupa TYGRYSKI)
  4. Piotr Cieniuch (grupa PSZCZÓŁKI)
  5. Aleksandra Kozicka (grupa LISKI)
  6. Klara Ćwiek (grupa KRÓLIKI)
  7. Wojciech Zyga (grupa MOTYLKI)
  8. Zuzanna Wasak (grupa BIEDRONKI)
  9. Hanna Sputo (grupa JEŻYKI)
  10. Jan Mierzwiński (grupa KOTKI)

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wszystkie przygotowane dla laureatów dyplomy, nagrody i wyróżnienia zostały wręczone indywidualnie w grupach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i  uczestnikom konkursu – niech wasza kreatywność rozkwita i inspiruje rówieśników !!

Magdalena Cieślik, Sylwia Wojnowska

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ PONIŻEJ:

WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH

GRUPA KOTKI