DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- J. Korczak.

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, które jest obchodzone na całym świecie. Oczywiście sposób oraz data świętowania jest uwarunkowana tradycjami religijnymi i narodowymi danego regionu. Niemniej jednak pomimo różnic kulturowych, tego dnia w każdym miejscu na ziemi najważniejsze są… DZIECI!
W tym szczególnym dniu dla dzieci z Naszego Przedszkola zabawy zostały zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym. Tam od rana czekała na nich Myszka Mini i Pippi Langstrumpf, które przygotowały dla dzieci dużo atrakcji, zawody sportowe, puszczanie dużych baniek mydlanych przy muzyce, malowanie farbami na folii jak również kredą na tarasie przedszkolnym. Była to okazja do zaprezentowania przez dzieci swojej sprawności fizycznej, a rywalizacja między dziećmi do respektowania sportowych zasad fair-play. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne konkurencje sportowe takie jak np.:  wyścig ślimaków, rzut do celu, slalom z toczeniem piłki, bieg z przeszkodami. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało medal. To nie był koniec atrakcji…
Po zabawach w ogrodzie przedszkolnym dzieci zostały zaproszone na bajkę pt. „ Kopciuszek ‘’ i coś słodkiego.
Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają, jako radosny i pełen wrażeń.
Zapraszamy do fotorelacji.

Grażyna Szymona, Emilia Truszkowska

PSZCZÓŁKI

ZAJĄCZKI

MISIE

LISKI

TYGRYSKI