RYTMIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Muzyka odgrywa bardzo ważną role we wszechstronnym rozwoju dziecka a wiek przedszkolny to właściwy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. Rytmika to technika wychowania muzycznego, która kształtuje słuch dziecka a przede wszystkim kulturę muzyczną.

Dlatego w naszej placówce podczas zajęć realizujemy różne formy aktywności muzycznych i ruchowych, takie jak np. śpiew, taniec, słuchanie muzyki, naukę gry na instrumentach czy improwizację. Zajęcia są prowadzone w twórczej atmosferze, a ich poziom jest dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

Dzięki zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

A muzyka i zaangażowanie oraz pedagogiczne przygotowanie nauczycieli sprawiają, że nauka sprawia dzieciom radość.

RYTMIKA U BIEDRONEK

RYTMIKA U JEŻYKÓW