16paź2024

Dnia 16.10.2024r. dzieci z grupy MISIE zaprosiły swoich Rodziców do wspólnej zabawy i ćwiczeń ruchowych. Bohaterem i przewodnikiem spotkania była maskotka misia, z którą wszyscy rodzice się zapoznali- podając swoje imię. Inna zabawa – ,,peleryna niewidka” zakrywała jedną z par (dziecko – rodzic), a pozostali uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć, kto został ukryty pod peleryną. Były również ,,zaczarowane figury” – tworzone przez rodziców i dzieci na przerwę w muzyce, przemieszczanie się po sali w siadzie – dziecko przed rodzicem. Zabawa, kiedy rodzice nachylając się i podpierając rękami tworzą tunel a dzieci czołgając się przechodzą ,,w tunelu” wywołała w ćwiczących dużo śmiechu. Było również śpiewanie piosenek i muzykowanie. Na zakończenie uczestnicy zabaw otrzymali odznaki Najlepszy Sportowiec, Świetny Sportowiec. Takie zabawy są bardzo korzystne dla dzieci i rodziców, gdyż zacieśniają więź między ćwiczącymi, a także rozładowują napięcia, które obie strony zbierają w sobie w różnych momentach dnia pracy i zabawy. Mają również działanie terapeutyczne. Pozwalają rodzicom zaobserwować swoje dziecko na tle rówieśników, w różnych sytuacjach. Dziękujemy Rodzicom za dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Krupa

[…]