PANDY W BIBLIOTECE

Nie ma to jak świętowanie Dnia Książki w miejscu, gdzie książka jest najważniejsza, czyli w Bibliotece. Dlatego też małe PANDusie, dnia 29 kwietnia, wybrały się z pierwszą swoją wizytą do Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla dzieci. Zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się jak należy się zachowywać w bibliotece i jak chronić książki przez zniszczeniem. Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom bajkę o ulubionej śwince Peppie oraz Psim Patrolu. Wypożyczyliśmy książeczki do czytania w przedszkolu. Dzieci wyszły ze spotkania z szerokimi uśmiechami na twarzy oraz obietnicą, że wrócą tu z rodzicami, aby móc się zapisać  do biblioteki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom.

S. Wojnowska