WARSZTATY EGZOTYCZNE Z OKAZJI DNIA ZIEMI

W dniu 22 kwietnia nasze przedszkolaki wyruszyły w egzotyczną podróż po kontynentach Afryki, Ameryki, Azji, Australii. Wszystko za sprawą niesamowitych, egzotycznych gości, którzy odwiedzili nas, by uatrakcyjnić  obchodzony w naszej placówce Dzień Ziemi. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać wygląd, dotknąć takie zwierzęta jak: gekon długoogonowy, agama brodata, scynk australijski, żółw stepowy, jeż pigmejski, wąż jaskiniowy, sowa płomykówka, królik miniaturka. Dowiedzieliśmy  się również wielu ciekawych informacji na ich temat. Bliski kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na przybliżenie przedszkolakom  otaczającego świata przyrody, uczą się rozumieć ją i szanować od najmłodszych lat.  Możliwość pogłaskania i wzięcia na ręce jaszczurki czy węża dostarczyło dzieciom  niezapomnianych przeżyć, rozbudziło zainteresowania oraz wrażliwość na świat fauny.

P. Podleśna, S. Wojnowska