WYCIECZKA PINGWINKÓW I PAND DO KOMENDY STRAŻY POŻARNEJ

Każdy przedszkolak powinien znać podstawowe zasady zachowania w sytuacji zagrożenia, pożaru, pamiętać numery telefonów alarmowych oraz wiedzieć jak udzielić w telefonicznej rozmowie informacji o zdarzeniu. Aby pogłębić swoje wiadomości dnia 18 kwietnia 2022 r PANDY i PINGWINKI wybrały się na autokarową wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie z siedzibą w Wincentowie, w celu odbycia zajęć edukacyjnych. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy strażaków, sprzętu jakim  posługują się w swoim zawodzie, obejrzenie z bliska wozów strażackich. W interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”, przy wykorzystaniu miniatury domu, przedszkolaki poznały przyczyny powstawania pożarów. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

Bardzo dziękujemy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie za możliwość uczestniczenia w tak wartościowej i ważnej lekcji.

S. Wojnowska
E. Zmysłowska