DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE PAND

„…Dobra gotowana, dobra i surowa.
Choć nie pomarańcza a pomarańczowa.
Kiedy za zielony pochwycisz warkoczyk
i pociągniesz mocno, wnet z ziemi wyskoczy…”

Dzień MARCHEWKI, który przypada 4 kwietnia – to święto pomarańczowego, zdrowego, chrupiącego warzywa. W tym dniu PANDY ubrane na pomarańczowo, tańczyły , rozwiązywały zagadki , porównywały wielkość i kształty marchewek, przeliczały ich ilość . Powyższe działanie miało na celu zachęcić dzieci do spożywania tego zdrowego warzywa. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych wiadomości o marchewce: w jaki sposób rośnie, jak bardzo jest zdrowa, jakie wartościowe składniki odżywcze w sobie zawiera, jak korzystnie wpływa na skórę, włosy, wzrok oraz jakie potrawy można z niej przyrządzić. Dużą atrakcją dla Pand była możliwość samodzielnego przygotowania marchewkowego soku oraz degustacja pomarańczowego ciasta, przygotowanego przez mamę Leosia. Na zakończenie każde dziecko wykonało marchewkową pracę plastyczną, która rozwijała sprawność małych paluszków. Był to dzień, w którym wszyscy bardzo dobrze się bawili i marchewkę polubili !!!!

S. Wojnowska