WIELKANOCNE ZABAWY Z RODZICAMI W GRUPIE MYSZEK

W natłoku codziennych prac, zabiegania – trudno jest znaleźć czas na rozrywkę, relaks, zabawę. Rodzice dzieci z grupy Myszki dnia 26.03.2024r. nie mieli z tym kłopotu, uczestnicząc wspólnie ze swoimi pociechami w Wielkanocnych Zajęciach  ruchowych z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Obecne były również nauczycielki pracujące w naszym przedszkolu w ramach zajęć koleżeńskich. Główny cel spotkania – to doznawanie przyjemności i radości ze wspólnej zabawy dzieci z rodzicami.

Uczestnicy rozpoznawali i nazywali symbole Świąt Wielkanocnych. Zabawy na dywanie, w niskich pozycjach, w bliskim kontakcie osób znanych i rodziców sprzyjały budowaniu u dzieci poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijały zaufanie do partnera. Rodzice mieli okazję obserwować swoje dziecko w czasie różnych działań na tle grupy rówieśniczej. Na zakończenie była zabawa ruchowa ze śpiewem ,,Skacze zając’’ oraz instrumentacja utworu – wspólne muzykowanie. Do domu wszyscy wrócili w dobrych humorach i napełnieni pozytywną energią. Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim zdrowia, ciepła i wszelkiej pomyślności.
Miłości – Wielkiego Czwartku
Wiary – Wielkiego Piątku