WARSZTATY PIECZENIA CIASTEK WIELKANOCNYCH

Zbliża się Wielkanoc…w tygodniu poprzedzającym te wyjątkowe święta  dzieci z grupy Sówek i Wróbelków miały okazję wziąć udział w warsztatach pieczenia ciastek wielkanocnych pod kierunkiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowodworu. Na początku uważnie obserwowaliśmy proces wyrabiania ciasta po czym samodzielnie je przygotowywaliśmy i zdobiliśmy używając różnorodnych wielkanocnych symboli. Przedszkole podczas pieczenia wypełniło się aromatem świeżo pieczonych ciasteczek wprowadzając wszystkich w cudowny świąteczny nastrój. Podsumowując, warsztaty pieczenia ciastek  wielkanocnych były fantastycznym doświadczeniem, które pozwoliło przedszkolakom nie tylko nauczyć się nowych  umiejętności, ale także spędzić miło czas w towarzystwie innych pasjonatów kulinarstwa.

Nina Janeczek