NIEBIESKI DZIEŃ W GRUPIE PAND – CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

21 marca w grupie PAND odbył się Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, ustanowione przez ONZ, które ma uświadamiać, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla organizmów żywych. Połączyliśmy zajęcia edukacyjne z ciekawą, atrakcyjną zabawą. Pandy poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor. Brały udział w zabawie dydaktycznej rozwijającej umiejętność rozpoznawania, nazywania podstawowych kolorów. Wielką atrakcją dla przedszkolaków a także nowym doświadczeniem była zabawa plastyczna pt. „Burza w szklance wody”, podczas której musiały wprowadzić wodę w ruch za pomocą słomek i puszczania przez nich bąbelków. Wszystkie zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Światowy Dzień Wody to była świetna okazja, by uświadomić dzieciom, że woda to zdrowie, życie ale i świetna zabawa. Dlatego „NIE MARNUJMY WODY!!!”

S. Wojnowska