MOTYLKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 12 marca br. Dzieci z grupy z Motylki były na kolejnych zajęciach w Bibliotece Miejskiej. Tematyka zajęć związana była ze zbliżającą się porą roku – wiosną. Dzieci słuchały czytanego listu od Pani Wiosny, oglądały film edukacyjny, rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle i malowały Panią Wiosnę. Dzięki kolejnym zadaniom miały możliwość odświeżyć i uporządkować wiadomości o zwiastunach wiosny. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie wielkanocnego koszyczka. Zajęcia biblioteczne spełniły ważną rolę w edukacji przedszkolaków. Wzbogaciły wiedzę przyrodniczą dzieci, poszerzyły zakres słownictwa i wpłynęły na kształtowanie postaw proekologicznych.

Bystrzycka Elżbieta