KRÓLICZKI W TEATRZE MUZYCZNYM W LUBLINIE

14 marca przedszkolaki z grupy Króliczki po raz pierwszy udały się do Teatru Muzycznego w Lublinie. Przedszkolaki miały okazję  obejrzeć spektakl na podstawie baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi’’.  Była to ich pierwsza wizyta w operze, więc emocje związane z wyjazdem były duże. Króliczki wraz z aktorami przenieśli się do magicznego świata krasnoludków, spotkali królową Tatrę i mocno trzymali kciuki za bezpieczny powrót gąsek porwanych przez lisa Sadełko. Nie tylko samo widowisko wywołało zachwyt naszych przedszkolaków. Atmosfera teatru, scena i wszystkie jej elementy oraz grająca na żywo orkiestra spowodowały, że dzieci zachwytem wspominają wyjazd. Najważniejszą naukę jaką zabiorą ze sobą na dłużej to ta, że dobrem trzeba się dzielić, a wtedy świat wokół nas staje się lepszy i piękniejszy.

Marzena Karczmarz , Małgorzata Misiak