DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE PAND

26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Dzieci uwielbiają kolorowe gady dlatego to nietypowe święto, obchodzone jest w przedszkolu z wielką przyjemnością. Już od rana salę grupy Pand wypełniły Stegozaury, Tyranozaury, Pterodaktyle, Diplodoki i inne jaszczury z minionych epok a przedszkolaki oglądały przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury oraz książeczki. Zaraz po śniadaniu przeniosły się w prehistoryczny świat i wcieliły w rolę paleontologów – poszukiwaczy skamielin oraz szczątków. W celu doskonalenia percepcji wzrokowej  zadaniem dzieci było przyporządkowanie szkieletu do obrazka jaszczura, ułożenie puzzli. Przedszkolaki klasyfikowały według określonej cechy, przeliczały, porównywały zbiory oraz samodzielnie wykonały dinozaury z papierowych talerzyków. Brały również udział w różnych konkurencjach np. karmieniu dinozaura przy pomocy kolorowych klamerek, zabawach ruchowo-naśladowczych. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

S. Wojnowska