MISIE, MIŚKI, MISIACZKI CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE PAND

„Dzieci lubią misie, a misie lubią dzieci” to wiadomo nie od dziś. 25 listopada przypada święto najlepszego przyjaciela dzieci, wyjątkowej przytulanki nieodzownej przy zasypianiu, najmilszej zabawki czyli Pluszowego Misia. Przedszkolaki z grupy Pand jako przedstawiciele rodziny niedźwiedziowatych nie mogły pominąć tego święta. Tego dnia przyszły do przedszkola ze swoim pluszowym Misiem. Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania się z gościem – Misiem Stasiem którego przedstawiła dzieciom prowadząca zajęcia pani Karolina. Następnie był czas na prezentację ilustracji bajkowych misiów i wspólnie odgadywaliśmy ich imiona. Podczas zajęć przedszkolaki układając „misiowe puzzle”, rozwijały spostrzegawczość ruchowo-wzrokową oraz segregowały misie od najmniejszego do największego. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw muczyczno-ruchowych, pracy plastycznej oraz słodkiej niespodzianki- degustacji miodku. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości.

S. Wojnowska
K. Trojanowska