IMIENINY MIASTA LUBARTÓW – 2023

22 listopada to dla każdego małego przedszkolaka ważna data w kalendarzu. Jest to dzień, w którym cała społeczność Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie już po raz ósmy świętuje Imieniny Miasta Lubartów. 279 lat temu – dokładnie 22 listopada 1744 roku, król August III – na prośbę ówczesnego właściciela miasta księcia Pawła Karola Sanguszki – odnowił prawa miejskie, zmienił nazwę naszego miasta z Lewartów na Lubartów. Celem działań jakie podejmują wychowawcy w grupach w rocznicę tak ważnych wydarzeń, jest przybliżenie i propagowanie historii i tradycji naszego miasta. Grupy starsze, już parę dni wcześniej, udały się do Muzeum Ziemi Lubartowskiej, by zwiedzić ekspozycję i poznać historię Lubartowa. Aby uczcić dzień imienin – 22 listopada, wszystkie dzieci ubrały się w kolory czerwony i niebieski. Na salach rozbrzmiewał hymn Lubartowa „O Ziemio Lubartowska”, którego autorem jest poeta Stanisław Latek. W poszczególnych grup powstały kąciki prezentujące godło i flagę miasta. Przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę w czasie specjalnie zorganizowanych zajęć edukacyjnych oraz wykonując różne prace plastyczne.

S. Wojnowska