DZIEŃ JEŻA W GRUPIE PAND

Międzynarodowy Dzień Jeża, który przypada 10 listopada, ustanowiony został w celu podkreślenia potrzeby ochrony tych niewielkich ssaków. Dzieci z grupy PAND z wielkim zaangażowaniem włączyły się w obchody tego dnia. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązywania zagadek o jeżach. Następnie oglądając przygotowane ilustracje przedstawiające „kłującego ssaka”, przedszkolaki miały okazję poszerzać wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się i odżywiania oraz tego jak przygotowują się do zimy. Następnie Pandy układały sylwety jeża od największego do najmniejszego stymulując przy tym spostrzegawczość wzrokowo-ruchową. Ćwiczyły pamięć oraz rozwijały umiejętność rozpoznawania kolorów grając w „jeżowe memory”. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy pt. „ Na dywanie siedzi jeż…”. Podsumowaniem zdobytych wiadomości był quiz, w którym dzieci odpowiadały na pytania. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.

S. Wojnowska