11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

,,Jest takie miejsce na mapie świata, gdzie mieszka, mama, ja no i tata.
To Polska właśnie …”

11 listopada 2023 roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Ten dzień jest okazją do tego, abyśmy wszyscy docenili, jak wiele dziś mamy dzięki naszym przodkom, którzy walczyli o wolność państwa polskiego. Pielęgnując tradycje w naszym przedszkolu dzieci z grupy Kotki przygotowały program słowno – muzyczny o treści patriotycznej, w którym wyraziły dumę, iż mieszkają w Polsce i są Polakami oraz pamięć dla bohaterów, którzy przez przelaną krew i odniesione blizny szukali drogi do wolnej Ojczyzny. Uroczystość dla społeczności przedszkolnej rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Romanek witając zaproszonych gości, dzieci i pracowników przedszkola.

Przedszkolaki recytowały ,,Katechizm polskiego dziecka” i inne wiersze, przypomniały znaczenie symboli narodowych, odśpiewały hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego” – pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Biało – czerwone wstążki powiewały w czasie układu ruchowego z podkładem muzycznym. Śpiewały i tańczyły. Dzieci część artystyczną zaprezentowały również przed swoimi rodzicami w dniu następnym. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Wioletta Redmerska
Małgorzata Krupa