DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W GRUPIE PANDY

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nie jest to przypadkowa data, gdyż jest to dzień urodzin Walta Disney’a – jednego z największych twórców animowanych bajek. Dla przedszkolaków z grupy PANDY była to okazja, do twórczych i kreatywnych zajęć. Chętni mogli przebrać się w ulubione stroje swoich bajkowych bohaterów, przynieść ulubione książeczki z bajkami by je wspólnie czytać. W naszej sali powstał „Bajkowy Zakątek” czyli kącik z książkami zakupionymi w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Dzieci układały „bajkowe” puzzle, rozpoznawały i dopasowywały baśniowe atrybuty do wybranych postaci, rozpoznawały bajkowe postacie na obrazkach, rozwiązywały zagadki. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną p.t „Mój ulubiony bajkowy bohater”. Dzień ten był dla wszystkich źródłem bogatych wrażeń oraz okazją do świetnej zabawy.

S. Wojnowska