KRÓLICZKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Dnia 20 października 2023r., dzieci z grupy Króliczki rozpoczęły  cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz zapoznanie dzieci z biblioteką jako miejscem użyteczności publicznej. Króliczki podczas spotkania z paniami bibliotekarkami dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Poznały etapy powstawania książki,  zasady korzystania z biblioteki, . W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, zwiedziły również pomieszczenia wypożyczalni i czytelni, dowiedziały się o ich przeznaczeniu. Miały możliwość oglądania różnorodnych książeczek z zakresy literatury dziecięcej. Czas minął bardzo szybko,  a na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci   zapowiedziały, że w  tym  roku szkolnym  będą częstymi gośćmi biblioteki.

Marzena Karczmarz