MOTYLKI – W BIBLIOTECE

Dnia 19 października 2023r. dzieci z grupy Motylki wybrały się na pierwsze zajęcia biblioteczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką jako miejscem użyteczności publicznej. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, zwiedziły pomieszczenia czytelni i wypożyczalni oraz dowiedziały się o ich przeznaczeniu. Podczas spotkania z paniami bibliotekarkami dzieci miały możliwość poznania etapów powstawania książek  oraz zasad ich szanowania. Na zakończenie spotkania dzieci oglądały różnorodne książeczki z zakresu literatury dziecięcej. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dostarczyło dzieciom nowych wiadomości i wrażeń. Wpłynęło na poszerzenie zasobu i aktywizowanie słownictwa.

Elżbieta Bystrzycka