PIERWSZA LEKCJA BIBLIOTECZNA

Od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu staramy się zaszczepić w naszych wychowankach miłość do książek. Jedną z form zainteresowania „małych czytelników” literaturą są spotkania z bibliotekarką. Dnia 12 października dzieci 3 letnie z grupy Pandy miały zaszczyt gościć po raz pierwszy pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie w osobie pani Marleny Widyńskiej. Celem spotkania było  stworzenie okazji do kontaktu dzieci z literaturą, która uczy, rozwija język, wyobraźnię, a także poprawia koncentrację.

Przedszkolaczki zostały zapoznane z różnymi formami książek dla dzieci, od książek obrazkowych, po ruchome skończywszy na grających, sensorycznych. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły Pani bibliotekarce dyplom, życząc wytrwałości w dziele szerzenia czytelnictwa wśród czytelników oraz niegasnącej satysfakcji i zadowolenia z wykonywanej pracy.

S. Wojnowska