MOTYLKI – ULICAMI MIASTA

Dnia 28 września 2023 roku dzieci z grupy Motylki wybrały się na spacer ulicami naszego miasta Lubartowa. Pierwszym punktem wycieczki była fontanna w centrum miasta. Kolejnym miejscem wycieczki była Bazylika Św. Anny. Następnie dzieci przeszły na skrzyżowanie ulic Słowackiego i Lipowej. Tam przypomniały sobie zasady ruchu drogowego oraz ćwiczyły praktycznie przechodzenie przez ulicę z sygnalizacją świetlną. Kolejnym punktem wycieczki był park miejski. Przed wejściem do niego dzieci zatrzymały się przed pałacem i tam podziwiały architekturę pięknej budowli. W parku poszukiwały znaków jesieni oraz rozpoznawały gatunki drzew i innych roślin. Na chwilę zatrzymały się również przy fontannie. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w pobliżu stawu i obserwacja kaczek. Wycieczka wzbogaciła zasób wiadomości przedszkolaków o naszym mieście, wzbudziła zaciekawienie obiektami oraz dostarczyła wielu wrażeń.

Elżbieta Bystrzycka