KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Nie ma żadnej wątpliwości, że bajki zajmują wyjątkowe miejsce w sercach dzieci, oczarowując swoją magią. Każda bajka ma swoich bohaterów, którzy posiadają niezaprzeczalną moc przyciągania „małych czytelników”, wprowadzając w świat niesamowitych opowieści. Właśnie postacie z bajek stały się tematem konkursu plastycznego, który odbył się w ostatnich dniach w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach realizowanego w naszej placówce Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Główne cele konkursu  to rozwijanie wrażliwości artystycznej, popularyzowanie literatury dziecięcej i czytelnictwa wspierając przy tym ekspresję twórczą naszych podopiecznych. Zadaniem dzieci z wszystkich grup było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej ukazującej ulubioną postać z bajki, z którą wcześniej zostały zapoznane. Jury biorąc pod uwagę oryginalność, pomysłowość a przede wszystkim samodzielność wykonania, wyłoniła trzy prace w kategorii 3, 4-5 oraz 6 latków, którym przyznało wyróżnienie. Są to prace grup Motylków (6 latki), Wróbelków (5 latki) oraz Myszek (3 latki). Dnia 20 września, kiedy to obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Pani dyrektor Beata Romanek, podkreślając wyjątkowość oraz oryginalność prac, wręczyła dyplomy i nagrody przedstawicielom grup.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zaangażowanie.

Koordynatorki: I. Kożuch, P. Podleśna, S. Wojnowska