„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” CZYLI BAJKOWY KOROWÓD

Słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa,
Zatańczą wkoło drzewa…..

To był prawdziwie bajkowy dzień…..
20 czerwca 2023 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 4 miało miejsce szczególne, a w zasadzie bajeczne wydarzenie. W ramach realizacji ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ nasze kochane przedszkolaki, ich rodzice i wszyscy pracownicy zgranym korowodem ulicami Lubartowa przemaszerowali na plac pod ratuszem Urzędu Miasta. W przepięknych strojach, każdy mógł się przenieść do świata z dziecięcych książek. Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt. ,, Witajcie w naszej bajce’ po czym mogli obejrzeć ,, kwiatowy’’ taniec w wykonaniu grupy Tygryski. Atrakcjom nie było końca…Dzieci z grup starszych zaprezentowały inscenizację muzyczno – ruchową do piosenki znanej i lubianej  pt. ,,Kaczka Dziwaczka’’. Następnie przedszkolaki z grupy Motylki zabrały nas w ,,Podróż do krainy bajek’’ – a z kim??? ….z samym Hansem Chrystianem Andersenem. Całe wydarzenie uświetniła bajkowa rewia mody. Nie zabrakło na niej oczywiście księżniczek, rycerzy , wróżek, Czerwonego Kapturka czy Jasia i Małgosi.

I jak każda bajka kiedyś się kończy, tak nasza przedszkolna również miała swoje zakończenie. Kolorowe balony wypuszczone w niebo zamknęły ,,ostatnią stronę’’ dzisiejszego dnia….a My????? ……My ją znajdziemy sami, my chłopcy z dziewczętami, A wtedy daję słowo, że będzie kolorowo…………..

Katarzyna Dziedzic