ŻABKI I JEŻYKI W OSADZIE INDIAŃSKIEJ

6 czerwca 2023 r przedszkolaki z grup Żabek i Jeżyków uczestniczyły w wycieczce do Wioski Indiańskiej mieszczącej się w Ostrowie Lubelskim. Celem wyjazdu było poznanie tradycji, obrzędów Indian oraz integracja grupy. Wioska indiańska zrobiła na dzieciach wielkie wrażenie. Jeżykom i Żabkom spodobały się oryginalne indiańskie tipi, do których mogły wejść i obejrzeć od środka.
Przedszkolaki pod czujnym okiem instruktorów strzelały z łuku, uczyły się indiańskiego tańca, uczestniczyły w pokazie krzesania i rozpalania ognia, samodzielnie wykonały indiańskie pióropusze.
Następnie odbyła się „Indiańska Olimpiada” z takimi konkurencjami jak: przeciąganie liny, skakanie w workach, rzut kaloszem na odległość, przenoszenie wody oraz wspólne zabawy integrujące dzieci.

To był dzień niesamowitych wrażeń i fantastycznej zabawy!

P. Podleśna, M. Szczygieł, S. Wojnowska

GRUPA ŻABKI