MIŁY GOŚĆ

W poniedziałek – 22 maja – „Króliczki” miały przyjemność gościć w swojej grupie lekarza weterynarii – mamę Antosia.
Celem tej wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.
Dzieci poznały zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą psa, a także przyniosła różne narzędzia, których używa w codziennej pracy, tj.: słuchawkę, strzykawki, zestaw do podłączenia kroplówek, termometr, mikroskop i inne.   Dzieci oglądały i dotykały narzędzi, dzieliły się spostrzeżeniami. Dowiedziały się również jak postępować, aby piesek odpowiednio reagował na podane komendy.
Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania dotyczące zwierząt i pracy weterynarza. Spotkane miało również uzmysłowić dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką, czuje, pragnie i cierpi, jak człowiek.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały mamie Antosia za ciekawą i pouczającą lekcję, a Pani Natalia obdarowała dzieci ciasteczkami w kształcie zwierzątek.

Marzena Karczmarz